V týchto dňoch Bloomberg Technology priniesol rozhovor s CEO Hyperloop One, Róbertom Lioydom (odkaz na konci článku).

Stručne o Hyperloop One:

Firma založená v roku 2014 v Los Angeles v garáži. Dnes pôsobí v troch campusoch v LA a Nevade. Vyvinuli a používajú svoj vlastný motor, levitujúci “pod” a nízkotlakovú rúru, ktorú v súčasnosti testujú. Ich cieľ je prepravovať náklad s využitím Hyperloop technológie už v roku 2020 a pasažierov o rok neskôr.

Hyperloop One v súčasnosti predstavuje skonštruovanú “fullscale” testovaciu dráhu o dĺžke 500 metrov. V tomto prototype využívajú všetky technológie, ktoré postupom času predstavovali. V rozhovore opisuje ako sa dostali z garážovej firmy až po súčasnosť. Zároveň verí, že v spolupráci s vládou dokážu veľké veci.

Dôkazom toho je aj spustenie aktivity s názvom #VisionForAmerica. Súčasťou tejto vízie je i anketa, v ktorej môžete vyjadriť svoj názor na navrhnuté dráhy.

V rámci konferencie, ktorá sa konala 6.4.2017 bolo vybraných 35 semifinalistov, z toho 11 z USA. Postupne bude vyčlenených 12 najlepších, ktorí budú robiť plnú analýzu realizácie Hyperloop dráhy. Zamerajú sa na ekonomickosť riešenia, budú finančne a technologicky tieto návrhy podporovať a spolupracovať s príslušnými vládnymi orgánmi aby spoločne vytvorili projekty, ktoré prinesú ekonomicky efektívnu Hyperloop technológiu do reality. Z týchto 12 semifinalistov plánuje postupom času Hyperloop One vybrať 3, ktorých projeky budu dávať najväčší zmysel, budú jednoducho postavitelné a ekonomicky efektíve. Spoločne s tvorcami projektu, lokálnymi vládnymi orgánmi a Hyperloop One ich nakoniec zrealizujú. Aj takouto činnosťou chce spoločnosť Hyperloop One podporiť kreatívne nápady a splniť si stanovené ciele. Najvačšie z nich sú  preprava  nákladu pomocou kapsúl do roku 2020 a prvých ľudí do 2021.

Neostáva nám nič iné iba trpezlivo čakať ako prebehnú prvé testy celej technológie. Veríme, že na odpoveď už nebudeme čakať roky, ale v priebehu tohto roku sa dostaví prvé (zaslúžené) ovocie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here