Už sme si zvykli, že Elon Musk všetko oznamuje pomocou krátkych postov na Twitteri. Jedným z Tweetov bolo aj ohlásenie novej spoločnosti. Elon Musk má tak pod taktovkou novú spoločnosť s kreatívnym názvom, The Boring Company. Ako prvé určite zaujme jej názov. Avšak Boring sa nerovná len nudný, ale aj vŕtať. A to či je The Boring Company naozaj “nudná” firma a do čoho ide vŕtať, si postupne rozoberieme v sérií príspevkov.

Na začiatok je dobré spomenúť ako sa Elon vlastne dostal k nápadu založiť spoločnosť na vŕtanie tunelov pod zemou. Prvý krát 17. Decembra 2016 napísal status o tom ako ho hnevá cestovanie v dopravnej zápche. A tak sa rozhodol postaviť si stroj na razenie tunela. Celkom inšpiratívne, no nie? Následne už v rýchlom slede nasledovalo predstavenie názvu spoločnosti, či prvej fotky z tunela.

Nebola by to pravá americká spoločnosť, keby ako prvý akt nepredstavili svoju šiltovku. Tak isto ako v každom logu jeho firmy (Tesla, SpaceX) je grafický dôraz kladený na jedno písmenko. V prípade spoločnosti The Boring Company je to písmeno “O”, ktoré reprezentuje tunel.

V súčasnosti spoločnosť robí testovacie vrty prevažne na území, ktoré patrí spoločnosti SpaceX. Tieto tunely však považujú len za Demo ukážky. Hlavným dôvodom je, že na túto činnosť nepotrebujú špeciálne povolenia. Musk však plánuje vybudovať podzemnú sieť tunelov, ktorá umožní odľahčiť dopravu na povrchu a presunúť ju pod zem. Je veľa otázok, ktoré sa núkajú pri zrode novej spoločnosti. Jedna z nich je, či plánujú v budúcnosti takto vybudované tunely využívať v kombinácií s Hyperloop technológiou. Na takúto informáciu však Elon Musk odpovedal neurčito.

Avšak je tento spôsob riešenia dopravných problémov ekonomický? Naozaj si The Boring Company myslí, že dokáže priniesť inovácie do odboru v ktorom sa doteraz nepohybovali? Alebo je plán zdokonaľovať technológiu vŕtania kvôli potencionálnemu využitiu pri osídlovaní Marsu v budúcnosti? Na tieto otázky (a mnohé iné) sa pozrieme spolu v ďalších článkoch.

Ak máte niečo čo Vás na danej téme zaujíma neváhajte nás kontaktovať. Radi pripravíme vysvetlenie v ďalších dieloch.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here