Vyzerá to tak, že spoločnosť The Boring Company plánuje získať kapitál pre svoj hyperloop a sieť tunelov aj inými spôsobmi ako len predajom šiltoviek a plameňometov. Spoločnosť v pondelok (16.4.2018) potvrdila, že skupina investorov im poskytne 112,5 amerických milióna dolárov.

The Boring Company v súčasnosti pracuje na troch rôznych masívnych projektoch. Prvým je plánovaná sieť tunelov v Los Angeles, ktorá už je vo výstavbe.

Najnovší Muskov startup už pracuje aj na projekte Hyperloop na východnom pobreží USA a tiež na systéme hromadnej dopravy “Loop” v Chicagu.

Muskova spoločnosť The Boring Company získala kapitál 112,5 milióna dolárov pre hyperloop a tunelové projekty

Počas prezentácie pred politikmi a úradníkmi sa spoločnosť jasne vyjadrila o tom, že plánujú tieto projekty financovať z vlastných zdrojov.

Spočiatku Musk s ironickým podtónom hovoril o financovaní týchto projektov cez predaj šiltoviek a plameňometov, no teraz sa zdá, že za nimi stoja aj súkromní investori. Spoločnosť podala žiadosť o výnimku na emisiu cenných papierov cez americkú Komisiu pre burzu a cenné papiere kvôli získanému kapitálu 112 520 000 amerických dolárov.

Hovorca spoločnosti potvrdil pre portál Electrek, že viac ako 90% tejto investície pochádza od samotného Muska a zvyšní investori sú niektorí z prvých zamestnancov firmy. Nejde o rizikový kapitál ani žiadnu investičnú spoločnosť.

Spomínaná žiadosť o výnimku na emisiu cenných papierov:

SEC FORM D by Fred Lamert on Scribd

Nedávno Musk tiež hovoril o svojom ďalšom projekte, ktorý by pomohol financovať aktivity spoločnosti – bloky podobné stavebnici LEGO vyrobené z horniny vykopanej z tunelov, ktoré by mohli byť neskôr použité na stavbu domov alebo iných stavieb.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here