Elon Musk opísal svoju novú firmu, The Boring Company, ako zopár inžinierov a stážistov hrajúcich sa so strojmi na kopanie tunelov. No The Boring Company a jej pokrok v posledných pár dňoch nasvedčuje, že sa jedná o trošku väčší projekt ako ho Musk prezentuje. Minulý mesiac firma prevzala svoj prvý stroj na kopanie tunelov a Musk už teraz, ani nie mesiac po tom, odhalil prvé obrázky ich začínajúcej firmy, tunelovacieho stroju a vstupu do podzemia kde by sa mal začať kopať prvý z jeho tunelov, ktorý sa bude nachádzať pod mestom Los Angeles v Kalifornii.

Musk sa dokonca osobne vyjadril k tomu kam budú prvé tunely viesť:

“Prvý z tunelov bude viesť z Medzinárodného letiska v Los Angeles do Culver City, Santa Monica, Westwood a Shermen Oaks. V budúcnosti budú tunely pokrývať celé Los Angeles a široké okolie.”

Godot

Minulý týždeň sa začal Elon na internete pohrávať s menami pre ich nový “tunel kopajúci stroj”. Mená sú zrejme pre Muska dôležité, veď už len keď si vezmeme samotný názov firmy The Boring Company, obyčajná hra so slovíčkami, pretože “boring” v angličtine znamená nudné, no zároveň znamená aj kopanie. Väčšinou sa snaží aby názvy boli nie len výstižné, no aj vtipné a tak to bolo aj pri ich novom stroji. Elon sa rozhodol, že “letka” strojov na kopanie bude dostávať mená zo slávnych básní a divadelných hier. A tak Elon na konci minulého týždňa na Twitteri oznámil, že meno ich prvého stroja na kopanie tunelov bude Godot. Godot z absurdnej drámy Samuela Becketta, Čakanie na Godota.

Elon Musk Blog, The Boring Company
Zdroj: Electrek

Musk neskôr na Instagrame postol fotografiu Godotovho nového domova a k tomuto záberu pridal aj svoj komentár: “Vstupná diera, montážna zóna a začiatočný bod pre Boring Machine One (Godot) je hotová.”

Elon Musk Blog, The Boring Company
Zdroj: Electrek

Musk bol k svojím fanúšikom štedrý a v ten istý deň uverejnil ďalšiu fotografiu, už s Godotom umiestneným z časti v montážnej zóne a z časti vo vstupe do tunela. Napísal, že toto je len jeden segment a že momentálne ide Godot cez finálnu montáž a hotový bude merať desiatky metrov.

TED

Elon Musk bol nedávno hosťom na jednej zo svetoznámych “TED talk” konferencii kde sa vyjadril, že by chcel zvýšiť rýchlosť kopania tunelov viac ako desaťnásobne z cca 100 metrov za týždeň na približne jeden a pol kilometra za týždeň. Toto snaženie o zrýchlenie kopania Musk prirovnal k preteku s ich domácim mazlíčkom, slimákom Garym.

Nižšie môžete vidieť Garyho položeného na konštrukcii postavenej pri vstupe do tunela.

Elon Musk Blog, The Boring Company

Elon Musk Blog, The Boring Company
Zdroj: Electrek

Budúcnosť osobnej automobilovej prepravy

Na TED konferencii Musk tak isto predstavil ich koncept a plán ako budú tieto tunely využívané. Musk povedal, že nemá v pláne povoliť automobilom vjazd priamo do tunelov. Namiesto toho by vozidlo malo zaparkovať na elektických “sánkach”, ktoré do tunela vojdu a budú sa pohybovať po kolajnici umiestnenej po celej dĺžke tunela rýchlosťou cca 200 km/h.

Video nižšie ukazuje najnovšie zábery prvého prototypu takýchto “elektrických saní”, ktoré sa pohybujú vysokou rýchlosťou po kovovej kolajnici umiestnenej po dĺžke tunela.

Vyzerá to tak, že The Boring Company našla ďalšie využitie hyperloop testovacieho tunela SpaceX, kedže je zjavné, že zábery nepochádzajú z tunela, ktorý The Boring Company vykopala.

Pozrite si ešte raz najnovší koncept, ktorý Elon Musk predstavil na TED konferencii. Koncept, ktorým Elon Musk opäť raz plánuje zmeniť svet.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here