Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Inc., Elon Musk, v utorok večer na svojom instagrame postol video prvého automobilového výťahu spoločnosti The Boring Company. Elon postol video, ktoré ukazuje ako Model S, bez vodiča, prichádza na plošinu a následne sa spúšťa do podzemného tunela.

Je to prvýkrát čo vidíme dôkaz o koncepte spoločnosti The Boring Company, ktorý prišiel len tri mesiace po tom, čo Musk odhalil podrobnosti o svojom futuristickom projekte. V apríli tohto roku na TED konferencii Elon poskytol publiku vizualizáciu projektu, ktorý má umožniť prepravu vozidiel na elektrických saniach cez sieť tunelov. Podľa Muska by mohla mať dopravná sieť pod zemou až 30 vrstiev tunelov a môže byť použitá na podporu Hyperloop.

Testing The Boring Company car elevator

Príspevok, ktorý zdieľa Elon Musk (@elonmusk),

Elon Musk nezostáva len pri slovách, svoje nápady vo veľkom realizuje. Na svojom Twitteri dokonca 20.júla oznámil, že dostal verbálne povolenie pre The Boring Company postaviť podzemný Hyperloope z New Yorku do Washingtonu. Hyperloop bude prechádzať cez Philadelphiu a Baltimore. Z New Yorku do Washingtonu by mala cesta trvať približne 29 minút. Je len otázka času kedy budú podkopané a prepojené všetky veľké mestá v USA a neskôr snáď celý svet.

A ak náhodou neviete o aký projekt sa The Boring Company usiluje, tak si pozrite video z apríla tohto roku, ktoré Elon Musk odprezentoval na TED konferencii.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here