Po niekoľkých mesiacoch práce na projekte Hyperloop na východnom pobreží USA, odhalila spoločnosť Elona Muska, The Boring Company, prvú časť dopravného systému „Loop“, ktorý vás medzi mestami Washington DC a Baltimore prepraví za 15 minút!

Spoločnosť už dávnejšie oznámila, že hlavným projektom spoločnosti The Boring Company je sieť tunelov pod Los Angeles, kde už minulý rok začali kopať. Firma chce odbremeniť dopravu tým, že bude premávať vozidlá a chodcov vo vysokých rýchlostiach na elektrických saniach pod existujúcimi ulicami Los Angeles.

Hyperloop z Washingtonu do New Yorku

Spoločnosť pracuje na podobnom projekte aj na východnom pobreží. Avšak pri tomto podzemnom systéme budú v tuneloch znižovať tlak, tak aby dosiahli čo najvyššej prepravnej rýchlosti. A teda firma v podstate plánuje na tejto ceste vytvoriť Hyperloop systém.

Minulý rok spoločnosť oznámila, že výsledok celého projektu bude podzemný prepravný systém Hyperloop medzi New Yorkom a Washingtonom DC.

Svoju pozornosť však spoločnosť, ako sa zdá, zameriava v tomto momente na Maryland, kde práve pracuje na takmer 20-kilometrovom tuneli, ktorý by sa neskôr rozšíril a spojil Baltimore s Washingtonom. Čím by sa vytvorila prvá časť veľkého prepravného systému na východnom pobreží.

Spoločnosť nedávno zverejnila podrobnosti o tomto navrhovanom projekte, vrátane trasy dvojprofilového tunela vedúceho približne 56km paralelne z centra Washingtonu do centra mesta Baltimore:

Pripravovaná trasa “Loop” vás dostane z Washingtonu do Baltimoru za 15 minút

Časom spoločnosť plánuje predĺžiť trasu tunela až do New Yorku.

Najskôr postavia Loop, neskôr Hyperloop

Zaujímavé je, že táto časť systému sa bude volať „Loop“.

„Loop tunely sú navrhnuté tak, aby boli kompatibilné so systémom Hyperloop. Hyperloop cesta z Washingtonu do New Yorku by trvala menej ako 30 minút, takže dúfame, že tento tunel by mohol byť nakoniec súčasťou tejto cesty.“ napísala spoločnosť.

Vyzerá to, že spoločnosť dokáže v budúcnosti aj v týchto tuneloch znížiť tlak tak, aby sa mohli nakoniec napojiť na budúcu predĺženú časť tunela ako Hyperloop.

Muskov nový startup, ktorý s humorom prezentuje tak, že je financovaný z predaja šiltoviek a plameňometov, deklaruje, že projekt by bol financovaný výhradne zo súkromných zdrojov a jeho zhotovenie by trvalo len 12-20 mesiacov – v závislosti od rýchlosti ich vŕtacích strojov.

Nie je jasné, kedy začne spoločnosť s výstavbou, kedže do projektu sa údajne zapojilo už takmer 12 vládnych agentúr.

Ako Musk nedávno oznámil, spoločnosť The Boring Company sa primárne zameriava na systém Hyperloop a tunely pre chodcov a cyklistov.

The Boring Company uprednostní vo svojich tuneloch chodcov a cyklistov

Preprava chodcov a cyklistov je primárnym cieľom aj v tomto projekte.

Podľa vlastných slov chce firma spolupracovať s mestami Baltimore a Washington DC, aby spoločne vybrali najlepšie miesta pre vybudovanie staníc systému “Loop”, ktorý je momentálne firmou na ich stránkach opísaný ako:

„…vysokorýchlostný systém verejnej hromadnej dopravy, v ktorom sú cestujúci prepravovaní na autonómnych elektrických saniach s rýchlosťou 200-240 kilometrov za hodinu.“

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here