Po tom čo The Boring Company, firma na kopanie tunelov a stavbu alternatívnych spôsobov dopravy, vypredala všetky čiapky a plameňomety, Elon Musk ohlásil, že firma bude ďalšie financie na realizáciu ich projektov zháňať za pomoci predaja stavebného materiálu. Firma bude predávať stavebné “kocky”, ktoré budú do seba zapadať ako LEGO a budú vyrobené zo zeme a skál, ktoré firma vyťaží vo svojich tuneloch.

Elon Musk povedal, že ak si chceme predstaviť tento stavebný materiál, musíme si predstaviť LEGO kocky, len obrovské, ťažké a vyrobené zo zeminy a skál.

Z LEGA od The Boring Company postavíte aj dom

Musk tvrdí, že firma bude predávať súpravy, s ktorými bude možné postaviť repliky antických Egyptských budov a sôch, ako napríklad pyramídy, sfingy či Chram Horusa. Kocky by mali byť duté, no stále dostatočne silné na to aby dokázali odolať Kalifornským zemetraseniam.

Muskova firma zarobila viac ako 10 miliónov amerických dolárov na predaji čiapok a plameňometov, no to boli všetko jednorazové reklamné kúsky, ktorými Musk túto firmu proste nedokáže financovať dlhodobo.

Najnovší plán excentrického miliardára však možno nie je tak úplne zlý. Musk totižto na Twitteri odpovedal jednému z fanúšikov, že tieto kocky sa budú dať využiť aj ako stavebný materiál pri stavaní hocičoho, napríklad rodinných domov.

Vďaka “LEGO” kockám bude firma zarábať a zároveň chrániť životné prostredie

Firma tvrdí, že výroba stavebných materiálov je teraz jedným z hlavných projektov spoločnosti. Umožní im to využívať svoj vlastný materiál na spevňovanie stien tunelov, ako aj stály prísun financií z ich predaja. Ako už firma viackrát podotkla, toto im umožní aj radikálne znížiť ich dopad na životné prostredie, kedže výroba betónu je zodpovedná za 4.5% skleníkových plynov, ako aj znížiť ich náklady.

“The Boring Compay investuje do technológií, ktoré jej umožnia recyklovať zeminu na úžitkové tehly, ktoré sa môžu používať na stavbu hocičoho. Nejedná sa o nový koncept, budovy boli stavané z týchto materiálov už tisíce rokov, ako napríklad, podľa najnovších dôkazov, pyramídy. Tieto tehly môžu byť potencionálne použité na obloženie tunelu, čo je typicky robené za pomoci betónu.”

Musk nešpecifikoval kedy budú tieto kocky v predaji, no povedal, že už čoskoro, čo v prípade Muska môže znamenať čokoľvek. No pravdepodobne to bude hneď, ako The Boring Company začne kopať svoj prvý oficiálny tunel.

Firma tak isto už v tomto momente vykopala viac ako 100 m dlhý testovací tunel, ktorého vstup sa nachádza na parkovisku ďalšej firmy Elona Muska, SpaceX. Firma má tak isto v pláne ďalší tunel v mestečku Hawthorne, kde sa nachádzajú ústredia oboch Muskových najväčších firiem Tesla a SpaceX. Ten by mal byť dlhý 3 km.

Vykopanie týchto tunelov by malo poskytnúť firme už čoskoro dostatok materiálu na výrobu týchto kociek. Firma už teraz vyváža na povrch tony materiálu, ako môžete vidieť vo videu nižšie, kde jeden z elektromobilov od Tesly, Model X, ťahá z tunelu vozíky plne vykopanej zeminy a skál o váhe takmer 115 ton.

Sme zvedaví aký dopad bude mať na firmu ich najnovší projekt. Je jasné, že predávať stavebný materiál vyrobený z materiálu, ktorý bude ťažiť firma hlboko pod zemou, je neporovnateľne dlhodobejší plán ako predaj čiapok či plameňometov. The Boring Company by teoreticky mohlo otvoriť obchod s týmto stavebným materiálom pri každom z ich tunelov. Čo by vytvorilo stály prísun peňazí pre firmu, logisticky by firma nemusela investovať tisíce na prevoz materiálu a v lokalitách kde budú projekty prebiehať by to vytvorilo množstvo pracovných miest.

Zdroj: TeslaRati, The Verge, Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here