Na dnešnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva Los Angeles Elon Musk a jeho startup The Boring Company predstaví plán pre vybudovanie tunelovej siete pod Los Angeles. Na tomto zasadnutí v Culver City bude prítomná široká verejnosť.

Ak sa The Boring Company podarí získať súhlas Mestského zastupiteľstva, bude môcť čoskoro začať raziť svoje revolučné podzemné siete. Startup pod vedením Elona Muska bude okrem iného diskutovať o mestskej, aj regionálnej tunelovej sieti.

Mesto Culver City formálne vyzvalo obyvateľov, aby sa zúčastnili pondelkovej prezentácie spoločnosti The Boring Company, no taktiež vyzvali obyvateľov o vyjadrenie svojho názoru o tuneloch prostredníctvom špeciálnej on-line ankety.

Udalosť sa bude konať v Mestskej radnici Culver City. Nebolo zatiaľ zverejnené, kto bude viesť prezentáciu v mene firmy The Boring Company, no mesto určilo konkrétny čas počas zasadnutia pre najpálčivejšie otázky zo strany verejnosti.

The Boring Company dnes Mestskej rade Los Angeles a verejnosti predstavuje svoje plány tunelov
Prvá etapa projektu konceptuálneho tunelu, na ktorý spoločnosť podala žiadosť o povolenie razenia. Od rezidentov regiónu Los Angeles chce získať spätnú väzbu ohľadom zastávok a staníc a tiež ohľadom vylepšení druhej a ďalších etáp projektu. (Zdroj: The Boring Company)

Podľa agentúry, The Argonaut, niekoľko mestských poslancov už stihlo navštíviť testovací tunel firmy pod sídlom spoločnosti SpaceX v Hawthorne, kde im bola poskytnutá prehliadka strojov a priestorov.

Jedným z týchto poslancov bol aj Jim B. Clarke, ktorý následne vyhlásil, že ešte existuje mnoho nejasností ohľadom plánov spoločnosti The Boring Company, a o vplyve týchto aktivít na obyvateľov v oblasti Los Angeles. Clarke ďalej tvrdil, že plány startupu budú musieť najprv získať súhlas verejnosti. Tiež uznal, že myšlienka budovania tunelov ako nového spôsobu dopravy je vzrušujúcou predstavou.

„Keď sme tam boli asi pred mesiacom, stále bolo veľa nezodpovedaných otázok, a odvtedy sa to nezmenilo. Toto je len informačné stretnutie. Musia ešte získať súhlas verejnej mienky, čo môže trvať celé mesiace.

„Je to veľmi vzrušujúce. V dopravnom sektore sa toho deje veľa – nad hlavami nám lietajú drony, vozíme sa v samojazdiacich autách a pod zemou sa budú v tuneloch premávať kapsule.“

The Boring Company sa zameriava na vyrazenie 10,5-kilometrového testovacieho tunelu od severovýchodnej časti Westchesteru po Brentwood, ktorý je jedným z najviac preťažených miest v meste a okolí. Tunel by viedol priamo popod ulicu Sepulveda Boulevard v Culver City.

O tom ako dnešné zasadnutie dopadne Vás budeme informovať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here