Minulý rok nám Elon Musk predstavil jeho novú firmu na kopanie tunelov, The Boring Company. A aby ju mal začo financovať sa rozhodol, že začne predávať šiltovky s názvom tejto spoločnosti. Jednalo sa samozrejme o limitovanú edíciu. Na predaj bolo 50 000 týchto šiltoviek, ktoré sa predávali po 20 amerických dolárov.

Následne minulý rok v decembri sa Elon Musk na svojom Twitteri vyjadril, že po predaní všetkých šiltoviek začne predávať plameňomety. U Elona sme si na jeho vtípky na sociálnych sieťach zvykli a aj keď niekedy s oneskorením, vždy splnil každú šialenú vec, ktorú na svojom Twitter napísal. A tak ako sa Tesla Roadster v rakete Falcon Heavy pripravuje na svoju cestu k Marsu, tak ako sa z doťahovania na Twitteri zrodila stávka a následne najväčšia Tesla Powerpack batéria na svete, tak sa začína predávať plameňomet s logom The Boring Company na stránke tejto spoločnosti.

Spomínaný plameňomet sa pred pár dňami vydal na svoj debut po sociálnych sieťach a to vďaka americkému hudobníkovi D. A. Wallach (známy tiež ako D.A.). D.A.Wallach na svoj Instagram zavesil krátke video, kde stojí pred spoločnosťou The Boring Company a v rukách drží plameňomet, ktorý je mimochodom modifikácia CSI S.T.A.R. XR-5 Airsoft pušky.

The Boring Company včera na svojom Facebooku uverejnila fotografiu, kde sa na ich stránke nachádza plameňomet, ktorý si môžete zakúpiť za 2000 amerických dolárov.  Bohužiaľ nevyzerá ako modifikácia CSI S.T.A.R. XR-5 Airsoft pušky, ale je cool! Avšak na samotnej stránke spoločnosti sa možnosť zakúpenia plameňometu zatiaľ nenachádza, no dúfajme, že čoskoro.

Prvý plameňomet spoločnoti The Boring Company
Zdroj: The Boring Company

Krátko po tom čo bolo všetkých 50 000 šiltoviek predaných sa Elon rozhodol, že 10 šťastlivcov, ktorí si zakúpili šiltovku náhodne vyberie a zavolá ich na prehliadku tunelového systému v Los Angeles. A na základe aktivít na sociálnych sieťach amerického speváka D.A. Wallacha sa domnievame, že on bol jedným zo šťastlivcov, ktorí boli vybraní aby nahliadli do jednej z najnovších firiem Elona Muska, The Boring Company, a získali darček vo forme plameňometu.

Cez fotografiu a video, ktoré zdieľal na sociálnych sieťach Wallach, sa nám naskytol zriedkavý pohľad na najnovšiu prácu The Boring Company. Elon Musk, či samotná spoločnosť sa veľmi málo delí s verejnosťou o novinky tohto tunelovacieho podniku. Avšak sa zdá, že tunel spoločnosti The Boring Company, aspoň teda v oblasti LA, je už dosť rozsiahly.

Boring Sunday evening. Went all the way in and made it out safely!

Príspevok, ktorý zdieľa D.A. Wallach (@dawallach),

Projekt The Boring Company má skutočne vydarený koncept, o ktorom sa vyjadril aj člen predstavenstva Tesly a SpaceX, Steve Jurvetson, ktorý vyjadril svoju plnú podporu vzniku tejto firmy, pričom dokonca vyhlásil, že osobne sa mu omnoho viac pozdáva koncept The Boring Company ako Hyperloop. Podľa Jurvetsona je vízia tunelovacej firmy vynikajúcim nápadom a je naozaj uskutočniteľná. Najviac sa mu pozdáva priemer tunela, ktorý nemusí byť štandardných 12m, čo neuveriteľne znižuje náklady a tiež tam nie je potrebná odsávanie pre všetok oxid uhoľnatý, či oxid uhličitý, jednoducho žiadne výfukové plyny.

Prvá trasa spoločnosti by mala viesť paralelne pod diaľnicou 405 v LA, ktorá vyhrala titul najhoršia diaľnica Ameriky. Vyhlásenie na webovej stránke The Boring Company naznačuje, že trasa bude fungovať ako rýchla diaľnica, kde na elektrických “saniach” sa budú prevážať autá rýchlosťami až do 250 km za hodinu. Následne po úspešnom dokončení fázy 1 sa plánuje fáza 2, ktorá by sa mala tiahnuť k okraju LA a mala siahať od San Fernando Valley na severe až k juhu, k letisku Long Beach.

Zdroj: TeslaRati

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here