Automobilky Audi a Porsche sa rozhodli spojiť svoje sily a vybudovať novú platformu pre elektrické automobily, za účelom konkurovať spoločnosti Tesla Motors v segmente luxusných elektromobilov.

Výkonní riaditelia oboch spoločnosti diskutovali o novej platforme v rozhovore.

V prvom spoločnom interview sa CEO spoločnosti Porsche, Oliver Blume, a CEO spoločnosti Audi, Rupert Stadler, rozhovorili pre Stuttgarter-Zeitung (preložené z nemečiny) o štruktúre tejto spolupráce.

Oliver Blume:

„Založili sme dve projektové základne, z ktorých jedna je v centrále spoločnosti Audi v Ingolstadte. Druhá je v Weissach, kde má Porsche svoje vývojové centrum. V súčasnosti má Audi asi 550 vývojárov, Porsche 300. Spustili sme dva pracovné dni za týždeň. Okrem toho tímy spolupracujú cez konferenčné videohovory na Skype. Rozdeľujeme kompetencie tak, aby každá značka mala moduly vozidiel, ktoré im najviac vyhovujú. „

Audi a Porsche hovorili o spoločnej miliardovej platforme pre elektromobily
Zdroj: Car Magazine

Stadler dodal, že obe spoločnosti plánujú v projekte do roku 2025 minúť 10-cifernú sumu z vlastných prostriedkov, vychádza ich to o 30% menej, ako keby si každá značka vytvorila vlastné platformy.

Diskutovali aj o tom, že každá spoločnosť samostatne vyvíja aj vlastné elektrické modely na rôznych platformách – Porsche Mission E a Audi e-tron quattro.

Tieto elektromobily sú veľmi odlišné, čo by mohlo spôsobiť problém s novou platformou, pretože ďalší elektrický model Audi by mohol byť športový automobil, zatiaľ čo Porsche by mohlo chcieť ako svoj druhý elektrický model predstaviť elektrické SUV. Riaditelia ale povedali, že nová platforma bude schopná podporiť čokoľvek od športovch automobilov  po SUV.

Stadler povedal, že Audi by chcelo vyrábať elektrický športový model, ale pracujú aj na dvoch sedanoch a dvoch SUV.

Možno si pamätáte, že Audi skutočne vyrobil plne elektrický superšport s prívlastkom e-tron, čo bola v podstate elektrická verzia modelu R8 s batériou, ale s cenovkou 1 miliónom dolárov auto nedokázalo získať akýkoľvek dopyt.

Po zaujímavej diskusii o novej platforme sa rozhovor rýchlo zmenil na reklamu proti navrhovaným zákazom dieslových automobilov za účelom znížiť znečistenie ovzdušia v Nemecku. Celé interview v nemčine si môžete prečítať tu.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here