Nemecká automobilka Audi pred nedávnom verejnosti otvorila rezervácie pre svoj nový, čisto elektrický automobil e-tron quattro. Očakáva sa, že elektromobil bude predstavený toto leto a že sa do predaja dostane v roku 2019. A kedže sa blíži čas odhalenia tohto elektromobilu, Audi nelení a rozhodlo sa otvoriť rezervácie aj pre ich nový e-tron sportback, ktorého príchod na trh sa očakáva o rok neskôr, teda v roku 2020.

Audi otvorila rezervácie na e-tron quattro len na niektorých trhoch, ako napríklad v Nórsku, kde len na základe konceptu a dokonca bez zverejnenia ceny, získala na tento elektromobil 2500 rezervácii.

Nemecká automobilka tvrdí, že e-tron quattro bude disponovať dojazdom 500 km (pri reálnom odhade by to malo byť cca 440 km ) s kapacitou batérie 95 kWh. Toto elektrické SUV je vybavené 3 elektromotormi s celkovým výkonom 320 kW a je schopný rýchleho nabíjania za pomoci jednosmerného prúdu až do výkonu 150 kW.

Zdroj: Audi

Napriek otvoreniu rezervácií na trhu, Audi cenu zatiaľ nepotvrdilo. Audi tvrdí, že e-tron quattro je niečo medzi Audi Q5 a Audi Q7 z hľadiska veľkosti a tieto automobily sa pohybujú v cenách od 34,000,00 EUR a 41,000.00 EUR. Keby bol e-tron quattro ponúkaný za približne rovnakú cenu, otriaslo by to trhom elektromobilov ako aj trhom vozidiel s tradičným pohonom.

Audi tiež začína viac hovoriť o novom e-tron Sportback, ktorý by mal ponúknuť rovnaký výkon ako quattro, no v športovom šate.

Zdroj: Audi

Koncepty obidvoch elektromobilov sú skutočne vydarené, spoločnosť dokonca uviedla, že produkčné verzie by mali byť pomerne podobné tým koncepčným. Jediným problém je cena, ktorá je stále veľmi nejasná.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here