Domáce nabíjacie stanice pre elektrické automobily môžu často vyzerať celkom nudne, čo samozrejme pre väčšinu ľudí nie je problém, pretože je to “len” nabíjačka vo vašej garáži alebo na príjazdovej ceste. Spoločnosť Bentley sa však nechcela zmieriť len tak s hocijakou domácou nabíjačkou.

Britská luxusná automobilka navrhla novú nabíjaciu stanicu pre svoje nadchádzajúce elektrické vozidlá. Na autosalóne v Ženeve minulý týždeň Bentley odhalilo Bentayga Hybrid, “plug-in” hybridnú verziu svojho obľúbeného luxusného SUV.

Prísť na trh s hybridným vozidlom je pre túto automobilku len plachý prvý krok. Dokonca sa očakáva, že Bentayga Hybrid sa dostane na trh až budúci rok, zatiaľ čo väčšina automobiliek už dnes začína vyrábať plne elektrické luxusné SUV.

Spoločnosť Bentley je však súčasťou skupiny Volkswagen a spolieha sa na jej novú platformu, ktorá by mala byť využívaná naprieč viacerými značkami. Takže Bentley tak ako Volkswagen plánujú vydať všetky svoje elektrické vozidlá v plne elektrickom prevedení začiatkom nasledujúceho desaťročia.

Bentley aj keď v dohľadnej dobe neprichádza na trh s čisto elektrickým vozdilom, v elektrifikácií chce byť stále aktívna. A práve preto predstavila domácu nabíjačku, na ktorej pracovala v spolupráci s renomovaným dizajnérom Philippe Starckom.

Túto domácu nabíjačku nazývajú „Starck Power Dock“:

Starck komentoval dizajn nasledovne:

„Ako vždy s mojimi dizajnmi som chcel maximálnu inteligenciu s minimálnym množstvom materiálu. Chcel som, aby to bolo moderné umelecké dielo: odolné, skutočné a avantgardné so špičkovými technológiami. Pre mňa bolo tiež dôležité, aby jednotka bola čo najviac trvalá.“

Bohužiaľ, Bentley neodhalilo technické špecifikácie svojej nabíjačky a ani jej dostupnosť. Ďalšie podrobnosti sa očakávajú až keď spoločnosť otvorí objednávky pre Bentayga Hybrid v druhej polovici roka.

Názor EMblogu

Nám sa veľmi páči dizajn nástennej nabíjačky od Tesly. Donedávna však boli snáď jediný, ktorí mysleli aj na dizajn domácej nabíjacej stanice.

Postupne však aj ostatní výrobcovia elektromobilov myslia viac a viac na dizajn ich nabíjačiek. Každý chce predsa funkčnú domácu nabíjačku s pekným dizajnom, mnohí sa zaujímajú o vzhľad svojej garáže, alebo o vzhľad svojej príjazdovej cesty. Už nestačí myslieť len na funkčnosť.

Povedzte nám na našom FB čo si myslíte o dizajne tejto domácej nabíjačky vy a tiež ako sa vám pozdáva Bentley ako hybrid. 🙂

Zdroj informácií a fotografií: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here