Keď Bavorská automobilka BMW oznámila predstavenie jej novej generácie plne elektrických automobilov, už tento rok, jeden z manažérov firmy tiež spomenul, že firma premýšľa nad úplným zrušením výroby ich plne elektrického automobilu i3 a hybridného i8.

V interview pre Auto News povedal Stefan Juraschek, vedúci vývoja elektrického pohonu pre BMW, že tieto vozidlá boli len “ukážkou technológie” a nemôžu sa rozrásť do celej “rodinky” vozidiel:

“Tieto automobily sú jedinečné. Neboli vyvinuté ako rodinka, ktorú môžeme rozšíriť novými smermi alebo 5 až 10 deriváciami.”

Je to naozaj zaujímavá informácia, prichádzajúca priamo zo srdca firmy, keď zvážime, že na Ženevskom autosalóne BMW v podstate potvrdilo príchod ďalšieho “i” modelu, BMW i4.

Juraschek povedal, že ďalšej generácie modelov “i” sa pravdepodobne nedočkáme, aj keď táto vyše 100 ročná automobilka ešte stále túto možnosť úplne nevylúčila. Čo znie asi tak, že firma pravdepodobne nepracuje a ani nepracovala na nových verziách i3 či i8 aj keď je tomu už 5 rokov od kedy ich vydala.

BMW zvažuje ukončenie výroby automobilov i3 a i8 pred príchodom ich novej generácie elektromobilov

Toto bol vždy problém s BMW a ich prístupom k elektromobilom a hybridom i3 a i8. Tieto modely boli pre BMW len publicistickými výmyslom aby umlčali kritikov, ktorí ich kritizovali za to, že do elektromobility dostatočne neinvestovali. Za 5 rokov, od kedy tieto modely vyšli, neurobilo BMW okrem úpravy batérií a malých úprav interiéru nič iné. A aj keď BMW videlo na niektorých trhoch vo svete naozajstný záujem o model i3 a i8, nejakej výraznej investície sa tieto modely nedočkali.

Rozhodnutie BMW úplne zastaviť výrobu i3 a i8 je pravdepodobne dobrým ťahom. Firma sa môže naozaj zamerať na elektromobilitu ako takú. Zamerať sa na výrobu batérií, nabíjanie ich elektromobilov, elektrický pohon a dizajn novej generácie.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here