BYTON je madzinárodná značka elektrického automobilového startupu Future Mobility Corp. sídliaceho v Číne. Firma predstavuje svoje prvé vozidlo v USA už budúci týždeň na najväčšom svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky, CES 2018. Firma tak isto prezradila svoje plány priniesť tento zaujímavo vyzerajúci elektromobil do USA a Európy a to v roku 2020, po tom čo ho bude debutovať v Číne v roku 2019.

Táto firma sa objavila minulý rok v podstate odnikiaľ, až neskôr sme sa dozvedeli, že za jej formáciou stoja bývalí zamestnanci, poväčšine manažment, firiem Tesla, BMW a Nissan. Future Mobility Corp. je finančne podporená obrovskou korporáciou Tencent Holdings, ktorá je tiež veľkým a dôležitým investorom vo firme Tesla Inc..

V septembri minulého roku odhalila firma svoju novú značku – BYTON a ukázala prvé obrázky ich plne elektrického vozidla. Prvé vozidlo, ktoré prinesie BYTON na trh by mal byť takzvaný “crossover”, automobil, ktorého karoséria a jazdné prvky kombinujú prvky typické pre SUV a tzv. viacúčelové vozidlo. Elektromobil by mal mať dojazd 480 km a mal by disponovať tou najväčšou obrazovkou akú ste kedy v aute videli.

Včera BYTON oznámil, že svoje prvé vozidlo bude po prvý krát plne predstavené svetu práve na konferencii CES už budúcu sobotu. Na stránke BYTON sa tak isto objavilo množstvo doteraz neznámych informácií a fotografíi. Firma poskytla vyjadrenie k ich plánu produkovať a predávať ich vozidlo na rôznych svetových trhoch:

“Inteligentné elektrické vozidlo od BYTON bude produkované vo firemnej továrni v Nanjingu v Číne a bude dostupné na Čínskom trhu už v roku 2019. Automobil bude dostupný v USA a v Európe v roku 2020. Sedan a viacúčelové vozidlo od BYTON je tak isto na ceste a bude navrhnuté a produkované na rovnakej platforme.”

Pozrite sa na niektoré nádherné fotografie prvého elektromobilu od BYTON.

Zdroj: Byton

Vyzerá to tak, že BYTON má naozaj skvelé finančné podmienky na svoj štart a tím veteránov, ktorý dal BYTON dokopy by sám o sebe mohol byť zárukou kvality.

Sme naozaj zvedaví s čím BYTON príde a ako splní svoje sľuby a plánované dodávky, dúfame, že sa nejedná o ďalší elektrostartup typu Faraday Future či Lucid. Takýto osud sa stáva typickým pre mnoho elektromobilových startupov.

Veľa sa toho o detailoch nového elektromobilu nevie, až na dojazd a masívny 20 x 125 cm dlhý displej na prístrojovej doske, ktorý sa tiahne celou šírkou automobilu. BYTON tak isto plánuje mať svoje vozidlá prepojené s umelou inteligenciou zabezpečujúcou vozidlu autonómnu funkcionalitu.

Hneď ako budeme vedieť viac, po budúcotýždňovom veľtrhu spotrebnej elektroniky – CES 2018, napíšeme o špecifikáciách BYTON omnoho viac, zatiaľ sa aspoň pokochajte jeho dizajnom exteriéru, interiéru a jeho masívnym displejom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here