Po niekoľkých rokoch by sa zákazníci značky s indiánskou hlavou a okrídleným šípom mohli dočkať nového elektromobilu, uvádza časopis Auto Tip, ktorý získal informácie z nemeckého Auto Bildu. Podľa nich označenie Felicia E znamená elektrický koncept automobilu. Bude toto označenie znamenať prerod Felicie na „čistý“ elektromobil?

Auto dostane platformu vytvorenú pre elektromobily z koncernu Volkswagen s označením MEB. Tá už bola prezentovaná napr. pri predstavení konceptu Volkswagen I.D. Práve so sériovým modelom odvodeným od tohto konceptu bude pripravovaná Felicia E.

Cena a technika naozaj zaujme

Dojazd 400 až 500 kilometrov, 125 kilovatový motor uložený vzadu a batérie uložené v podlahe v centre auta, to sú parametre, ktoré by mali s cenou vytvoriť vhodnú kombináciu pre nový elektromobil od Škody.

Český Tesla Model 3 s označením Felicia

Cena by mala byť o niečo nižšia ako v prípade podobného vozidla značky VW, Golf. Ten už pred niekoľkými mesiacmi povedal, že takýto automobil nebude predávať za vyššiu cenu, než v súčasnosti stojí dieselová verzia VW Golf. Golf  sa v súčasnosti na našom trhu predáva za necelých 20 000 EUR. Šéf strategického rozvoja koncernu VW, Thomas Sedran, v júli povedal, že nový hatchback I.D. (VW verzia Fabie E) bude o 7000 až 8000 amerických dolárov lacnejší než Tesla Model 3, ktorý začína už na cene 35 000 amerických dolárov.

Dizajn sa vracia do popredia

Značkovým dizajnovým rozpoznávacím znakom elektromobilov od Škody bude absencia tradičného krytu chladiča. Logo zostane tam kde dnes, ale pod ním bude iba jednoduchá hladká plocha.

Ozvláštněním na boku vozidla sa stáva dlhá ozdobná lišta tiahnuca sa od madla cez celú stranu predných dverí, ktorá zasahuje z časti aj do zadných dverí. V nej je zapracované aj logo automobilky. Jedná sa o zvláštny element, ktorý spoločnosť Škoda použila napríklad v šesťdesiatich rokoch na Škode 1000 MB.

Český Tesla Model 3 s označením FeliciaČeský Tesla Model 3 s označením FeliciaČeský Tesla Model 3 s označením Felicia

Pozostatky po predchádzajúcom hlavnom dizajnérovi

O tom, že sa práve tento prvok na minulých návrhoch škodoviek páčil už pred rokmi spomínal hlavný dizajnér Škoda Auto, Jozef Kabaň. Aj keď Kabaň odišiel z Mladé Boleslavi toto leto, ešte predtým odprezentoval návrhy mnohých budúcich náčrtov, teda aj pripravovaných elektromobilov Škoda Felicia E.

Škoda je pripravená i na ďalšie elektromobily. Doslova hitom sa môže stať elektrické štvordverové Coupé E.

„I keď bude tento automobil o 15 centimetrov kratší ako tradičný model Superb, ponúkne cestujúcim viac priestoru. A ak sa model Coupé E stane predajným hitom, v hre je aj športová verzia Shooting Brake“, uvádza Auto Tip. Automobil by mohli poháňať dva elektromotory s celkovou výkonnosťou okolo 224 kW.

Český Tesla Model 3 s označením Felicia

Najskôr prémiové SUV

Nový model od Skoda, Kodiaq, by mal prísť za štyri roky. Prvným elektrickým modelom spoločnosti Škoda tak bude SUV Kodiaq, ktorý dorazí v roku 2020. Škoda ho predstavila tento rok na šanghajskom autosalóne. Štúdiu s názvom Vision E mohli novinári z celého sveta otestovať už na akcii pred svetovou premiérou.

Zdroj informácií a obrázkov: zive, novinky, fdrive

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here