Výrobcovia zbraní a motocyklov majú často krát dlhú a spoločnú históriu. No je to prvýkrát, čo Kalašnikov, výrobca svetovo presláveného samopalu AK-47, postavili svoj vlastný dvojkolesový stroj. Benelli, BSA, Husqvarna, Simson … toto je len zopár príkladov, no existuje celý zoznam tvorcov zbraní, ktorí sa postupom času preorientovali na výrobcov motocyklov. Tento krát Kalašnikov upriamil svoju pozornosť nielen na výrobu zbraní, ale aj dvojkolesových tátošov a nám sa páči aj jeho prístup, z ktorého vznikla táto elektrická terénna motorka.

Kalashnikov už nie sú len zbrane, Kalashnikov sú už aj elektrické motorky
Zdroj: newatlas

Spoločnosť Kalašnikov nedávno predstavila na vojenskom technickom fóre armády 2017 v Rusku flotilu elektrických motocyklov. Spoločnosť vyrobila 50 špeciálnych policajných verzií, ktoré má použiť moskovská polícia počas nastávajúceho Svetového pohára FIFA v roku 2018. Ak ste očakávali, že ruská polícia bude počas šampionátu dozerať na poriadok v legendárnych vozidlách Lada, sklameme vás. Ale o to čo viac je cool predstava, že policajti sa budú preháňať ulicami Moskvy a Petrohradu na elektrických Kalašnikovoch.

Technické detaily zatiaľ nevieme, no z informácií, ktoré sú známe vieme, že tieto policajné motocykle sa budú môcť pochváliť pôsobivým dojazdom a to 160 kilometrov. Kalašnikov bude tiež vyrábať špeciálne modely aj pre armádu – na obrázkoch vidíte, že vojenské varianty sa môžu pochváliť maskovacím systémom a samozrejme aj dôležitým ramenom namontovaným na riadidlách. Pre vašu zbraň AK. Samozrejme.

Kalashnikov už nie sú len zbrane, Kalashnikov sú už aj elektrické motorky
Zdroj: newatlas

Pozrite sa na video elektrického motocyklu Kalašnikov aj v akcii a potom ho porovnajte s podobnými stojmi spoločnosti SilentHawk, ktoré vyrábajú Logos Technologies a DARPA. Tento výrobca pokrýva “druhé” spektrum zbrojného priemyslu, kedže svoje stroje dodáva pre Americkú armádu. Ktorý stroj sa vám viac pozdáva?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here