Vo svete elektromobilov sa objavila zaujímavá novinka a to dokonca od českého výrobcu. Spoločnosť MW Motors sídliaca neďaleko Plzne nedávno predstavila svoj prvý elektromobil Luka EV. Ide o dvojmiestny elektromobil s naozaj krásnym retro dizajnom, ktoré poteší každého fanúšika starých klasických automobilov. Dizajn tohto elektromobilu spomína na klasické vozidlá z druhej polovice 20. storočia

V tomto elektromobile sa o pohon starajú štyri elektormotory umiestnené priamo v kolesách. Každý elektromotor má pohon 12,5 kWh, čo znamená, že celkový výkon vozidla je 50 kWh. Dojazd tohto elektromobilu je 300 km.

Zdroj: mwmotors

Tento retro elektromobil dokáže zrýchliť z 0 – 100 km za 9,6 sekundy. Maximálna rýchlosť je 146 km/h. Hmotnosť celého vozidla je len 815 kg a automobilka zdôrazňuje, že nabitie na 80% tento elektromobil zvláda za 1 hodinu.

Do kontrastu s retro dizajnom celého elektromobilu sa dostáva dotyková obrazovka, ako riadiace centrum celého elektromobilu.

Zdroj: mwmotors

Treba ale dodať, že všetky údaje sú udané len samotným výrobcom, na tie oficiálne si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať. Automobilka dokonca zatiaľ vyrobila len dve vozidlá a zatiaľ nie je bohužiaľ možné si tento elektromobil ani zarezervovať, dokonca nie je známa ani cena.

Keď budeme poznať viac informácií, určite vás o nich budeme informovať. Zatiaľ nám v komentároch povedzte ako sa vám toto autíčko pozdáva. 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here