Rimac, Chorvátska technologická firma známa svojím elektromobilom Concept One, zverejňuje tajomné fotografie ich nového elektrického hyper auta už nejaký čas. Nové vozidlo by malo byť opäť navrhnuté úplne od základov, tak ako ich prvé vozidlo Rimac Concept One.

O novom hyper aute od Rimac sa vie už o niečo viac ako je možné vyčítať z obrázkov uverejnených firmou. Technické špecifikácie nového elektrického hyper auta boli totižto zverejnené ešte pred oficiálnym predstavením automobilu.

Tesla nastavila latku všetkým hyper autám na svete

Keď Tesla odhalila svoj nový prototyp elektromobilu Tesla Roadster a demonštrovala jeho šialené technické parametre, zdvihla pomyselnú latku toho čo je a čo nie je považované za hyper auto.

Nový športový elektromobil od Rimac sa na nový Tesla Roadster nechytá
Zdroj: Rimac

Portál Autocar, ktorý citoval nemenovaný zdroj, tvrdí, že prevádzková riaditeľka firmy Rimac, Monika Mikac, povedala, že vozidlo bude disponovať batériou o kapacite 120 kWh.

Je to signifikatne viac ako malo ich prvé vozidlo, až o 33%, no v porovnaní s Tesla Roadsterom, ktorý bude disponovať batériou o kapacite 200 kWh, nový elektromobil od firmy Rimac bude viditeľne zaostávať. Vďaka svojej obrovskej batérii bude Tesla Roadster zvládať dojazd až neuveriteľných 1000 km, zrýchliť dokáže z 0 na 100 km/h za neuveriteľných 1.9 s a jeho maximálna rýchlosť bude viac ako 400 km/h.

V reporte portálu Autocar sa tak isto objavila informácia, že po odhalení novej generácie Tesla Roadsteru, firma Rimac síce zmenila svoje ciele pre ich nový automobil, no stále plánujú priniesť na trh svoje vozidlo už tento rok.

Rimac bude disponovať autonómnymi schopnosťami 4 stupňa

Rimac by mal tak isto disponovať hardvérovým a sofrvérovým vybavením schopným autonómie 4 stupňa, čo je veľmi podobné tomu čo Tesla sľubuje pre svoj Roadster a svoje ďalšie automobily updatom pre ich Autopilot 2.0.

Autocar takisto tvrdí, že nové vozidlo od firmy Rimac bude o niečo väčšie ako ich predošlí Concept One, no bude stále disponovať len sedadlom vodiča a sedadlom spolujazdca. Jeho cena bude o niečo viac ako ich predošlý model, ktorého cena bola 1 milión amerických dolárov a bude ich vyrobených cca 10 násobne viac ako bolo vyrobených elektormobilov Concept One.

Keď zvážime cenu nového elektromobilu od Rimac (1 000 000 $) a jeho parametre s cenou a schopnosťami Tesla Roadsteru (200 000 $) tak je naozaj jasné kto vyjde z dvojice týchto vozidiel ako jasný víťaz. No Rimac sa zameriava na úplne inú klientelu ako Tesla, Rimac targetuje svoje vozidlo bohatým zákazníkom, ktorí majú záujem o limitovane edície a špeciálne o zákazníkov, ktorým sa nechce čakať do roku 2019 či 2020 na svoje plne elektrické hyper auto. Nové vozidlo od Rimac určite núdzu o nadšenie a zákazníkov mať nebude.

Čo sa Vám páči viac? Rimac či Roadster? Dajte nám vedieť na Facebooku… 🙂

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here