Renomovaný dizajnér automobilov Henrik Fisker, ktorý v roku 2007 pracoval pre vtedy ešte len začínajúcu automobilku Tesla Motors, v roku 2016 oznámil vznik svojej vlastnej automobilky, Fisker Inc. Minulý rok spoločnosť odhalila pár snímkov svojho pripravovaného elektromobilu s názvom EMotion, ktorý je zaujímavý nie len svojím vzhľadom, ale aj udávanými špecifikáciami. Fisker tvrdí, že elektromobil na jedno nabitie prejde 640 km, plne sa dokáže nabiť za 9 minút a jeho maximálna rýchlosť bude 260 km/h. Cena tohto elektromobilu je niečo cez 108 000 EUR a objednať si ho môžete už dnes, Fisker začal prijímať objednávky vlani v lete. Spoločnosť pred nedávnom vydala niekoľko podrobností o elektromobile, napríklad batérie ktoré budú v elektromobile využité bude dodávať firma LG a zrkadlá budú disponovať duálnymi kamerami.

Vozidlo bude oficiálne predstavené s presnými špecifikáciami zajtra (09.01.2018) na CES v Las Vegas. CES (Consumer Electronics Show) je výstava, ktorá sa každoročne koná v januári v Las Vegas. Na pár dní sa toto mesto premení na najväčšiu zbierku elektroniky a technológií na celom svete (o tejto výstave a jej novinkách vám prinesieme článok už čoskoro).

Fisker ešte minulý rok v tlačovej správe odhalil niekoľko podrobností o tomto elektromobile:

“The EMotion plynulo kombinuje technológiu s dizajnom. Predná, hliníková, tónovaná maska pod sebou ukrýva systém LIDAR. Bočné zrkadlá skrývajú dve kamery, ktoré vytvoria vodičovi panoramatickú snímku 360 stupňov. EMotion inšpiroval svet pretekov a preto sa na elektromobile nachádza viac než dosť odvážnych prvkov. Extrémna aerodynamika zahŕňa čelné, bočné a zadné karbónové prvky.”

Nemyslíme si, že pri odhalení zažijeme nejaké prekvapenia, teda okrem predstavenia biznis plánu spoločnosti. Fisker predstavil obrázky už dvoch prototypov tohto elektromobilu, jeden minulý rok v júni a druhý pred pár dňami na svojom Twittery.

Nevieme ako vy, ale my v EMblogu, čím viac sa pozeráme na toto nové elektrické vozidlo Henrika Fiskera, tým viac dúfame, že ho snáď skutočne dokáže dostať do výroby. Čo na tento elektromobil hovoríte vy?

Zdroj: fisker

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here