Renomovaný dizajnér automobilov Henrik Fisker, ktorý v minulosti pracoval pre Tesla Motors, vtedy ešte len začínajúcej novodobej automobily na výrobu elektromobilov, oznámil minulý rok vznik svojej vlastnej novej automobilky, Fisker Inc.

Pripravované vozidlo malo byť odhalené až v auguste tohto roka, ako oznámil Fisker. No akoby neodolal a musel sa s nami podeliť o prvé fotografie tohto elektrického vozidla. Pripravovaný elektromobil sa nazýva EMotion a Fisker sa netají tým, že svojím elektromobilom chce konkurovať Tesle a jej Modelu S.

Elon Musk Blog, Fisker - EMotion
Zdroj: PerformanceDrive

Avšak rozdiel medzi Teslou a Fisker Inc. je, že Fisker prináša na trh novú pohonnú sústavu, ktorá bude využívať hybridnú technológiu superkondenzátorov. Fisker tvrdí, že vozidlo prejde na jedno nabitie niečo viac ako 640 km a jeho maximálna rýchlosť bude 260 km/h.

V tlačovej správe Fisker odhalil niekoľko podrobností o elektromobile:

“The EMotion plynulo kombinuje technológiu s dizajnom. Predná, hliníková, tónovaná maska pod sebou ukrýva systém LIDAR. Bočné zrkadlá skrývajú dve kamery, ktoré vytvoria vodičovi panoramatickú snímku 360 stupňov. EMotion inšpiroval svet pretekov a preto sa na elektromobile nachádza viac než dosť odvážnych prvkov. Extrémna aerodynamika zahŕňa čelné, bočné a zadné karbónové prvky.”

 

Zdroj: Electrek

Fisker tak isto potvrdil novú partnerskú firmu s ktorou budú spolupracovať, The Hybrid Shop. The Hybrid Shop bude nie len EMotion predávať, ale bude poskytovať nadštandardný “neopakovateľný” servis, v bielych rukavičkách, poskytujúci zákazníkom Firsker Inc. plynulý, ničím nerušený deň na rutinnej servisnej prehliadke.

Elon Musk Blog, Fisker - EMotion
Zdroj: TopGear

Viac informácii by mal Fiskar Inc. priniesť už tento mesiac a v tesnom závese by malo nasledovať spustenie predobjednávok. Teda tesne v predstihu plánovaneho odhalenia, 17. augusta.

Nás by veľmi zaujímala cena, lacné to asi nebude… 😉

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here