Volvo plánuje prísť na trh s elektromobilmi už čoskoro a to vďaka ich dcérskej značky Polestar. Polestar 2 by mal byť prvým plne elektrickým vozidlom tejto novo vzniknutej značky a na cestách by sme ho mohli vidieť už koncom roku 2020.

Volvo plánuje vydať ich kompaktné SUV XC40 v plne elektrickom prevedení
Zdroj: Electrek

No teraz aj samotné Volvo, Švédska automobilka kedysi vlastnená firmou Ford a dnes Čínskou firmou Zhejiang Geely Holding Group Co., vyhlásilo, že na trh prídu s vlastným elektromobilom.

Na začiatku tohoto týždňa predstavilo Volvo ich nové XC40, kompaktné SUV s trojvalcovou Drive-E pohonnou jednotkou. Pri tejto príležitosti sa k novému vozidlu a plánoch okolo neho vyjadrili nasledovne:

“Okrem toho, nová trojvalcová pohonná jednotka bola zámerne navrhnutá na jednoduchú integráciu do dvojmotorového hybridu. A teda hybridná verzia ako aj plne elektrická verzia pohonnej jednotky pre XC40 bude pridaná neskôr.”

Volvo neposkytlo žiadne termíny a ani približne sa nevyjadrili k tomu kedy vlastne plánujú priniesť na trh hybridnú pohonnú jednotku ako aj elektrickú pohonnú jednotku pre XC40.

Volvo plánuje vydať ich kompaktné SUV XC40 v plne elektrickom prevedení
Zdroj: Volvo

Volvo takto potvrdzuje, ich pred rokom zverejnené plány pre svoje automobily. Volvo sľúbilo, že do roku 2019 ani jednému z ich vozidiel nebude chýbať elektrická pohonná jednotka. Volvo plánuje robiť hybridné automobily s batériou aj bez batérie, ako aj plne elektrické vozidlá, no doteraz žiadne konkrétne plány pre plne eletrické vozidlo neboli. Toto je po prvý krát čo sa dozvedáme plán Volva o prvý pokus elektrifikácie.

Volvo si zvolilo pravdepodobne tento model kvôli jeho stále rastúcej popularite. Volvo XC40 je naozaj krásne SUV a sme naozaj radi, že Volvo si zvolilo práve tento model. No netreba zabúdať na to, že vydávať plne elektrickú verziu vozidla, ktoré má momentálne pohonnú jednotku spaľujúcu fosilné palivá nie je vždy najlepší nápad. Ľudia budú mať tendenciu porovnávať tieto dve vozidlá. Aj keď z dlhodobého hľadiska kúpiť elektrické vozidlo bude finančne výhodnejšie, predajná cenovka tohto vozidla bude veľmi dôležitá. Volvo XC40 sa momentálne predáva za cenu cca 42 000 EUR. Sme zvedaví na cenu toho elektrického.

To či tento krok bude pre automobilku Volvo správny sa ešte len uvidí. No nedozvieme sa to skôr ako o 1 až 2 roky keď na cestách uvidíme dostatočné množstvo elektromobilov XC40 od Volva.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here