Preteky Pikes Peak International Hillclimb sú jednými z najznámejších a najťažších pretekov do vrchu. Pikes Peak (pôvodne Pike’s Peak) je vrch v predhorí Skalnatých vrchov v rezervácii Pike National Forest, 16 kilometrov západne od mesta Colorado Springs v americkom štáte Colorado. Tieto preteky však už poznáme aj na našom kontinente. Ide, už ako sám názov prezrádza, o preteky do vrchu, ktoré sa každoročne usporadúvajú ako pre automobily tak aj pre motocykle.

Pikes Peak International Hill Climb bol vždy skvelou skúškou pre akékoľvek nové automobily. Každá automobilka či úpravca automobilov chcel dosiahnuť lepší a lepší výsledok. Tento krát sa chce VW zapojiť do závodu s ich novým plne elektrickým prototypom pretekárskeho vozidla postaveného na platforme I.D., ktorá bude už v budúcom roku základným pilierom pre všetky elektrické automobily v sériovej výrobe.  

WV chce so svojím elektrickým prototypom prekonať rekord na Pikes PeakWV chce so svojím elektrickým prototypom prekonať rekord na Pikes Peak

Takto pred dvoma rokmi Tesla so svojím Modelom S vytvorila nový rekord pre sériovo vyrábaný elektromobil. Taktiež ani spoločnosť Rimac neostala pozadu a pripravila v minulosti svoje monštruózne elektro-auto. Tento elektromobil bol postavený za neuveriteľné 4 mesiace a dosahovalo výkon 1.1MW.

WV chce so svojím elektrickým prototypom prekonať rekord na Pikes Peak

V pleáde nových výrobcov sa na Pikes Peak nenechala zahanbiť ani spoločnosť Faraday Future, ktorá priniesla jeden zo svojich beta prototypov.

WV chce so svojím elektrickým prototypom prekonať rekord na Pikes Peak

Je to už dávna história, keď sa spoločnosť Volkswagen v roku 1987 posledný krát predstavila na kopci Pikes Peak. Vyzerá to však, že preteky v elektromobilite si už nechce nechať ujsť. Čas s ktorým budú všetky spoločnosti bojovať je stanovený na hodnotu 8:57.118 minút. Tento traťový rekord stanovili v roku 2016 Novozélandia so svojim elektrickým prototypom Rhys Millen.

Sven Smeets, Riaditeľ Volkswagen Motorsport, sa k tomuto plánu vyjadril:

“Je čas, aby sme vyrovnali skóre. I.D. R Pikes Peak predstavuje mimoriadne zaujímavú výzvu pre nás, aby sme ukázali, čo všetko sa dá dosiahnuť v motoristickom športe s elektrickým pohonom. Celý tím, ktorý stojí za našim vodičom Romainom Dumasom je vysoko motivovaný, aby vytvoril nový rekord pre elektrické autá.”

VW vytvoril pre tento pretek traťový prototyp – nový elektrický závodný automobil s pohonom všetkých štyroch kolies. Toto monštrum bude tak ako iné elektromobily súperiť s trasou dlhou 20km a prekonávať prevýšenie 1560 výškových metrov.

VW však o svojom novom prototype neuviedol veľa informácií, zato nám ukázal aspoň tieto vizualizácie (vyššie).

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here