Ukradnúť elektrický automobil nie je žiadna sranda. Tieto automobily sú často vybavené pokročilou funkciou sledovania polohy pomocou GPS. A tak len veľmi skúsený zlodej dokáže prelomiť tento systém. Vždy však existuje niekoľko zlodejov, ktorí nie sú technicky veľmi zdatný a robia chyby. Doslova školácke chyby. Výsledkom je aj udalosť, ktorá sa stala v máji tohoto roku vo Vancouveri. Majiteľ odcudzenej Tesly Model S dával aktuálne informácie o polohe auta polícií, zatiaľ čo oni dobiehali zlodeja – dobehli ho!

Ako sa kradnú zabezpečené automobily?

Stále však existujú aj niektorí profesionálny zlodeji, ktorí presne vedia čo robia. V minulom roku boli ohlásené dve, samostatné, krádeže nových vozidiel Tesla, ktoré boli ukradnuté v Európe a už nikdy sa nenašli. V žiadnom z prípadov neboli ukradnuté kľúče od automobilu a odcudzené vozidlá sa taktiež nepodarilo sledovať. Čo znamená, že zlodeji majú buď neznámy sofistikovaný spôsob, ako naštartovať a riadiť auto, alebo sa im podarilo automobil v tichosti odtiahnuť.

EMblog - Ukradnutá Tesla
Zdroj: Fresh Dialogues

Rozmontovať na diely a rýchlo preč!

Účinným spôsobom kradnutia je rýchle rozobranie automobilu na jednotlivé diely. Nie je tajomstvo, že po celom svete fungujú sofistikované siete zlodejov automobilov, ktorí dokážu rozobrať ukradnuté vozidlo, ktoré sa následne objaví na druhej strane sveta. Opäť platí, že Tesla vždy používa pokročilú funkciu GPS sledovania, ktorá môže odradiť niektorých zlodejov, ale tí najlepší si vždy nájdu cestu ako oklamať systém.

Kúpil som si batériu do Tesly, tu je doklad

Nemecká polícia v máji oznámila, že zastavili nákladné auto na hranici z Holandska. Vozidlo malo niekoľko častí Tesla Modelu S v nákladnom priestore, vrátane najcennejšejj časti auta – batérie.

Berliner Zeitung uviedol, že 40-ročný vodič tvrdil, že kúpil diely vozidla Tesla v Amsterdame a predložil pokladničný blok aby presvedčil políciu. Polícia však prešetrila situáciu a zistila, že diely automobilu patria ukradnutej Tesle z Holandska z pred štyroch dní.

EMblog - Ukradnutá Tesla
Zdroj: Electrek

Bežné opatrenia nestačia.

Tak ako v dvoch predchádzajúcich prípadoch v Nemecku, nie je jasné, ako bolo vozidlo odcudzené, Tesla pre majiteľov odporúča, aby sa uistili, že váš Tesla účet je chránený silným heslom a aby boli vaše kľúče na bezpečnom mieste a v bezpečnej vzdialenosti od vozidla pri zaparkovaní. Táto zásada platí v princípe pre všetkých, najšikovnejším “dlhoprstým” však ani toto nerobí problém v kradnutí.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here