Pred nedávnom sme písali o Britskom startupe, ktorý sa rozhodol upraviť sedan Tesla Model S P90D, na verziu kombi. Na trhu sa postupne objavuje viac a viac firiem, ktoré sa zaoberajú úpravou elektromobilov od Tesly, no žiadna zatiaľ neupravila Model S na verziu kombi. No a pred pár dňami sme sa dozvedeli, že tento Britský startup dokončil svoj prvý prototyp.

Qwest je prvá, aj keď nie jediná firma, ktorá sa momentálne zaoberá prestavbou elektrického sedanu na elektrické kombi. Momentálne aj firma RemetzCar pracuje na tejto verzii elektromobilu, no výsledok ich práce zatiaľ nie je známy.

Qwest je startup založený v Norfolku, vo Veľkej Británii. Inšpiráciou firmy bola neschopnosť jedného z jej zakladateľov pohodlne voziť svojho psa v jeho Modely S do práce. Qwest pred pár dňami na svojom Twitteri oznámil, že svoju prácu dokončili a pochválili sa krátkym videom a zopár fotografiami.

Nie je jednoduché prestavať elektromobil od Tesly. Automobil je plný senzorov a káblovania a je veľmi jednoduché spraviť chybu a nechtiac zničiť jeden z mnohých systémov. Takéto chyby zvyčajne vyústia v nevyžiadané chybové hlásenia a eventuélne v stratení oficiálnej podpory Tesly, softvérovej a hardvérovej. No práve takejto chybe sa chcela firma Qwest vyhnúť a preto nielen, že si naštudovala všetky systémy na ktorých budú pracovať, no tak isto kontaktovali samotnú Teslu.

Firma Qwest odkomunikovala s Teslou všetky modifikácie a nechala si poradiť. Takto ich modifikovaný elektromobil od Tesly nestratil žiadnu zo svojich funkcionalít, ako aj softvérovú a hardverovú podporu Tesly.

Ide o prvý kombi elektormobil od Tesly a Qwest. Musíme uznať, že nám sa modifikácia Modelu S od Qwestu naozaj páči. Ukázali ako jednoducho a rozumne sa dá spraviť z praktického vozidla ešte praktickejšie. A i keď neberieme do úvahy praktickosť, musíme uznať, že celkový dizajn vozidla je naozaj pôsobivý. Toto kombi síce na Americkom trhu neprerazí, no na Európskom, špeciálne Nemeckom a Britskom, má veľký potenciál.

Qwest už vytvoril všetky odliatky a 3D rendre a teda by cena budúcich úprav mala rapídne klesnúť. To znamená, že v budúcnosti by mohli začať poskytovať túto úpravu aj ďalším majiteľom Modelov S po celom svete. Čo hovoríte na finálny výsledok? Preferujete kombi, alebo sedan? 🙂

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here