Nový elektrický kamión Tesla Semi neustále hromadí nové a nové rezervácie. Najnovšie jedna z najväčších spoločností v oblasti životného prostredia a odpadkového hospodárstva, Bee’ah, so sídlom v Spojených Arabských Emirátoch oznámila svoju rezerváciu 50 eleketrických kamiónov Tesla Semi. Stalo sa tak na “World Future Energy Summit”, teda na summite o svetovej budúcnosti pre energetiku v Abú Dabí.

Salim Al Owais, predseda rady firmy Bee’ah, komentoval túto rezerváciu nasledovne:

„Sme veľmi radi, že sa môžeme obrátiť na spoločnosť Tesla, a ich produkt, ktorý zvyšuje naše vedúce postavenie vo využívaní udržateľných praktík v regióne. Ako spoločnosť, ktorá sa usiluje byť najlepšou v našom odbore, spolupracujeme len s partnermi, ktorých považujeme za najlepších. Prostredníctvom tejto poslednej investície dúfame, že ukážeme aj ostatným význam a dôležitosť hľadania lepších a životaschopnejších spôsobov na dosiahnutie našich obchodných cieľov, a to všetko pre väčšie dobro našich komunít.“

Spoločnosť pridáva 50 elektrických kamiónov Tesla Semi do svojho už existujúceho vozového parku, ktorý tvorí 1000 kamiónov. Tesla Semi bude primárne spoločnosťou využívaný na zber a prepravu odpadu, vrátane prepravy materiálov.

Khaled Al Huraimel, generálny riaditeľ spoločnosti Bee’ah, sa tiež vyjadril ku kúpe:

“Ako vodca v oblasti enviromentálnej zodpovednosti, krok firmy Bee’ah priniesť do regiónu prvú a najväčšiu letku kamiónov Tesla Semi je signifikantným milníkom v evolúcii našich operácií. Udržateľnosť je v úplnom jadre toho čo robíme, a neustála snaha o dosiahnutie týchto cieľov preniká do každej sféry našej organizácie. Preto sme investovali do našej dopravnej letky, s vydinou dosiahnutia väčších cieľov – dosiahnutia cieľov Národnej agenty pre UAE Vision 2021.”

Dubajská firma objednala kamióny Tesla Semi a batérie Tesla Powerpack pre ich nové sídlo

Spoločnosť Bee’ah sa svojou objednávkou pridala k spoločnostiam ako je napríklad PepsiCo, ktorá si rezervovala 100 elektrických kamiónov Tesla Semi, alebo k spoločnosti UPS, ktorá si objednala 125 kamiónov Tesla.

Na odhalení elektrickéko kamiónu Tesla Semi minuly rok v novembri Tesla predstavila dva elektrické kamióny, jeden s dojazdom 500 km a druhý s dojazdom 800 km. Za kamión s dojazdom 500 km si Tesla pýta depozit vo výške 150 000 dolárov a za kamión s dojazdom 800 km si pýta 180 000 dolárov, plus Tesla ponúka aj verziu „Founders Series“ za 200 000 dolárov.

Znamená to, že samotná rezervácia spoločnosti Bee’ah má hodnotu medzi 7,5 miliónmi a 10 miliónmi amerických dolárov.

Spoločnosť tiež oznámila, že na začiatku tohto roka zakúpila Tesla Powerpacks pre svoje firemné sídlo v Sharjah neďaleko Dubaja:

“Začiatkom tohto roka spravila naša organizácia veľkú investíciu s firmou Tesla, aby nainštalovala ich trhu dominujúci produkt Powerpack batériu v novom, veľkolepom, najmodernejšom firemnom sídle, nevyužívajúcom žiadny externý zdroj energie, ktorý je momentálne vo výstavbe. Batérie od Tesly budú skladovať solárnu energiu na poháňanie budov, a prebytková energia bude vypustená priamo do energetickej siete mestečka Sharjah, zaručujúc maximálnu efektívnosť.”

Rezervácia kamiónov Tesla Semi firmou Bee’ah nasleduje po oficiálnom uvedení elektrického kamiónu na trh v Spojených Arabských Emirátoch začiatkom tohto roka. Tesla ako automobilka sa na blízkom východe pomaly rozširuje, už minulý rok Spojené Arabské Emiráty podpísali s Teslou dohodu o dodávke 200 plne autonómnych Modelov S/X do Dubajskej taxislužby. Uber tiež oznámil nasadenie 50 nových vozidiel Tesla vo svojej flotile v Dubaji.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here