Predbežné objednávky Tesla Semi vo veľkom pokračujú, i keď rezervácie boli z veľkej časti obmedzené len na Severnú Ameriku.

Avšak pred pár dňami sa na webovej stránke Tesly, pri predobjednávkach elektrického kamiónu, otvorila možnosť rezervácie aj pre Európsky trh.

Počas prezentácie v Holandsku minulý mesiac, Jerome Guillen, viceprezident spoločnosti Tesla pre nákladné automobily, uviedol, že spoločnosť v súčasnosti prispôsobuje Tesla Semi európskym predpisom o nákladnej doprave. A evidentne už boli všetky “Európske problémy” vyriešené.

Niektorým Európskym spoločnostiam sa ale podarilo, aj keď nepriamo, si toto nákladné vozidlo objednať. Napríklad Talianska nákladná spoločnosť Fercam oznámila, že si objednala nákladný automobil prostredníctvom svojho amerického partnera MAO Inc.

Teraz však Tesla oficiálne otvorila rezervácie pre Holandsko, Nórsko a Veľkú Britániu.

Tesla poprvýkrát začala brať rezervácie s vkladom vo výške 5000 dolárov za kamión, no minulý mesiac túto sumu zmenili na 20 000 dolárov za „základnú verziu“ a 200 000 dolárov za nákladný automobil tzv. „Founders Series“, teda zakladateľskú edíciu.

Elektrický kamión Tesla Semi je už možné objednať aj na Európskom trhu

Otvorenie Európskeho trhu pre Tesla Semi by malo pomôcť Tesle v prísune financií z predbežných objednávok. Myslíme si, že bude zaujímavé sledovať bankový účet zákazníckych depozitov Tesly na konci prvého štvrťroku 2018. V poslednom štvrťroku bol stav účtu 686 miliónov dolárov, väčšinou vďaka depozitom na Tesla Model 3.

Teraz s Modelom 3, Roadster 2020 a rezerváciami Tesla Semi si myslíme, že číslo na tomto účte bude neuveriteľne rásť a odhaduje sa, že môže narásť až o 1 miliardu dolárov. Táto suma je v podstate bezúročná pôžička pre Kalifornskú automobilku.

A i keď sa očakáva, že objednávky Modelu 3 budú v priebehu budúceho štvrťroku klesať, objednávky Tesla Semi a Tesla Roadsteru prinesú do roku 2020 dostatočnú kompenzáciu.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here