Elon Musk, výkonný riaditeľ firmy Tesla Inc. a mimo iného výkonný riaditeľ firiem SpaceX a The Boring Company, sa podľa dostupných informácií posledné týždne ani len na meter nevzdialil od výrobnej linky najlacnejšieho a najnovšieho elektromobilu od Tesly, Modelu 3. Elon Musk sa snaží osobne pomôcť firme zvýšiť produkciu na 5000 kusov týždenne, čo je výrobným cieľom Tesly od predstavenia tohto elektromobilu.

V tomto momente spáva Elon Musk v továrni na zemi v spacáku. Je to veľmi nezvyčajné správanie výkonného riaditeľa firmy, ktorej momentálna trhová hodnota je viac ako 50 miliárd amerických dolárov.

No a možno aj práve vďaka tomu, že Elon Musk trávi toľko času v továrni sa americkej stanici CBS podarilo nazrieť na výrobu Modelu 3. Musk sa za posledný rok neobjavoval príliš v médiách, až na pár konferencií, oficiálne interview sa už veľmi dlho nikde neobjavilo. No z neznámeho dôvodu sa rozhodol, že stanici CBS rozhovor ponúkne a dokonca CBS dovolil natočiť pár detailných záberov z výrobnej linky Modelu 3 vo Fremontskej továrni Tesla.

CBS uverejnilo len krátku reportáž kde môžeme vidieť krátke vyjadrenie Muska na pár otázok reportérky Gayle King.

Elon mimo iné hovoril o tom, že spáva v spacáku v továrni:

“Určite sa cítim pod stresom, je to ako – bolo to naozaj zložité a bolestivé posledných pár mesiacov.”

Bolestivé?

“Absolútne, samozrejme. Spávam na zemi v tvoráni nie preto, že si myslím, že je to zábavné miesto na spánok. Viete ako, je to hrozné.”

Prečo spávate na zemi továrne?

“Pretože nemám čas ísť domov a osprchovať sa.”

To je ten dôvod?

“Áno. Neverím, že by zamestnanci mali zažívať takto extrémne ťažké časy kým výkonný riaditeľ je niekde na dovolenke.”

Počas reportáže nám CBN ukazuje aj pár záberov výrobnej linky, avšak toto nie je celý rozhovor, ten by mal byť zostrihaný a pripravený pre oko diváka v najbližších hodinách.  

Elon Musk osobne ukázal výrobnú linku elektromobilu Tesla Model 3, spáva v spacáku na zemi továrne...Elon Musk osobne ukázal výrobnú linku elektromobilu Tesla Model 3, spáva v spacáku na zemi továrne...

Elon Musk a jeho firma dali pri predstavení Modelu 3 sľub investorom a aj zákazníkom Tesly, že ich výroba bude do júna 2018 schopná produkovať 5000 kusov Modelu 3 týždenne. Muskove sľuby väčšinou meškajú, načo sme si už zvykli, avšak v prípade Modelu 3 bol plán 5000 kusov za týždeň obrovským riskom. Investori sú v posledných mesiacoch na vážkach a firma, aj keď v tomto momente žiadnej finančnej kríze nečelí, je to len otázka času. Ak majitelia nezačnú dostávať svoje objednané Modely 3 načas, začnú rušiť objednávky. Verme však, že k ničomu takému nedôjde a Tesla splní načas svoj sľub.

Zajtra vám ponúkneme celé interview s Gayle King a Elonom Muskom s prepisom najzaujímavejších otázok a odpovedí. A rovnako budeme mať šancu sa bližšie pozrieť na výrobnú linku Modelu 3.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here