Od polovice tohto roku počúvame od automobilky Tesla samé novinky, či už to bolo zahájenie produkcie Modelu 3, oznámenie Modelu Y, ktorý má byť nástupcom Modelu X, alebo predstavenie prvého nákladného elektormobilu Tesla Semi.

A práve na predstavenie nákladného elektromobilu všetci napäto čakáme. Elon sľuboval odhalenie behom mesiaca september (dokonca sme o tom písali na začiatku mesiaca aj článok), ale treba brať do úvahy časové pásmo v ktorom žije Elon Musk, Standard Elon Time 😀 a tak sa zo septembra vykľul 26. október.

Najväčší elektromobil od Tesly bude odhalený v Kalifornskom mestečku Hawthorne. Okrem jednej tajomnej fotografie, ktorá bola zverejnená v júni tohto roku nemáme o Tesle Semi žiadne nové informácie. Americká automobilka o bližších informáciách mlčí. No čím viac je tajomná, tým viac sa nemôžeme dočkať.

“Odhalenie a skúšobná jazda kamiónu Tesla Semi je predbežne naplánovaná na 26. októbra v mestečku Hawthorne. Stojí za to vidieť túto beštiu osobne. Je to neskutočné.”

Posledné dve vety v tomto tweete stoja za zamyslenie, či mal Elon na mysli dojazd, výdrž, výkon, to zatiaľ nie je známe a budeme si nato musieť ešte nejaký ten mesiac počkať. Ale určite to bude stáť zato, ako zatiaľ každá novinka, z každej jeho firiem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here