Každý z nás miluje svetovú kinematografiu. Tento pojem dnes už všetkým dobré známy vznikol pritom na začiatku 20.storočia, kedy sa začali produkovať prvé hrané filmy. Známa osoba tejto doby je bez pochýb herec Charlie Chaplin, ktorý bol za svoje prokomunistické názory z Ameriky vyhostený. Ale ako šiel čas, tak sa aj vyvíjala kvalita kinematografie, ktorá v dnešných časoch predurčuje budúcnosť svojím nástupcom. Medzi svetlé výplody kinematografie patria filmy ako sú Krstný otec, Pulp Fiction a v neposlednom rade filmy Monthy Pythonov, ktoré sa zapísali do histórie ako tie najhumornejšie. Histórii filmov Monthy Pythonov, ktorá je pritom celkom komplexná, je obtiažne pochopiť. Filmy, ktoré dnes už tak dobre poznáme, boli čisto vyrobené zo skečov, ktoré boli vytvorené a nahraté v 70. rokoch minulého storočia. Práve tieto skeče dokázali zaujať mnoho ľudí natoľko, aby ich schovávali do svojich vynálezov. A takú jednu skrýšu si pre nás prichystal aj Elon Musk!

Čo to vlastne Easter Egg je

Easter Egg, v preklade veľkonočné vajíčko, je skrytá a oficiálne nedokumentovaná funkcia, alebo vlastnosť, v tomto prípade v počítačovom programe. V podaní Tesly sa jedná o vtípky, grafické symboly, animácie, ktoré Tesla vkladá a ukrýva v systéme. S podobným veľkonočným vajíčkom sme sa už mohli v Tesle stretnúť. Tesla do svojho systému už raz ukryla možnosť zmeny zobrazenia vozidla z Tesly na Lotus Esprit z filmu Jamesa Bonda z roku 1976, ktorý sa vo filme menil na ponorku. Mimochodom, práve tento James Bond je jedným z najobľúbenejších filmov Elona Muska.

Komplexné nájdenie

To, že sa Elon Musk prezentuje svojím výborným zmyslom pre humor, už všetci, snáď, dobre vieme. Svetlým príkladom Elonovho humoru je aj chronologické rozdelenie písmen áut, ktoré vychádzali pod Teslou od roku 2010. Ak si zoberiete vydané a naplánované autá, tak vám vychádza slovo S3XY. No tu ani zďaleka Elonov humor nekončí. Elon Musk sa totižto 8.júna s nami podelil cez twitter o novinku, že občania, ktorí žijú na Americkej pôde, si budú môcť prehrať skeče Monthy Pythonov priamo v aute!

Elon taktiež nezabudol pripomenúť ako docieliť zapnutie samotného skeču. Z vyjadrenia a návodu, ktorý podal, musia občania spraviť nasledovné.

Len stlačte hlasový gombík na volante a povedzte „Play Monthy Python“ alebo „Navigate Home“ alebo hocičo. Predinštalované príkazy fungujú celkom dobre.

Hlasový gombík, ktorý sa nachádza na volante je vymoženosťou Modelov S a Modelov X, uvidíme či sa bude nachádzať aj v Modely 3. Ak v aute stlačíte tento gombík, tak máte úplnú moc navigácie v softvéri auta svojím vlastným hlasom.

Ak máte záujem zistiť o danom Easter Eggu viac, tak si môžete pozrieť video majiteľa Modelu S a taktiež YouTubera, ktorý figuruje pod menom KmanAuto, ako prezentuje túto vymoženosť, ktorá bola bohužiaľ dopriata len občanom Ameriky. Čo je škoda, lebo takúto zábavku by radi využili aj Európania! No snáď čoskoro, alebo si pre nás možno Elon pripraví niečo iné.

Zdroj: TeslaRati

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here