Po rokoch silného odporu voči elektrickým vozidlám je výkonný riaditeľ spoločností Fiat Chrysler a Ferrari, Sergio Marchionne, konečne pripravený prijať elektrickú revolúciu. Vo vyjadrení, ktoré poskytol počas každoročnej Auto Show (autosalón) v Detroite v USA, oznámil, že Ferrari sa pripravuje na výrobu prvého, skutočného elektrického superšportového automobilu..

Detroitskú Auto Show Tesla opäť vynechala, už tretí rok za sebou. Jedným z dôvodov prečo sa Tesla opäť na tomto autosalóne neobjavila, sú zákony, ktoré Tesle ani len neumožňujú jej elektromobily v štáte Michigan predávať, aspoň teda nie na priamo.

Marchionne konečne prijal elektromobily

Chvíľu to teda trvalo, kým vôbec Marchionne prijal predstavu elektrického superšportového automobilu. V posledných rokoch sa Marchionne preslávil jeho vyjadreniami k autám ako je Tesla Model S. Neraz tieto elektromobily opísal ako “obscénne” z dôvodu chýbajúceho revu motorov, čo on osobne verí, že musí byť neoddeliteľnou súčasťou naozajstného superšportového automobilu.

Dokonca sa tento starší pán s radikálnymi názormi raz vyjadril, že radšej by sa nechal zastreliť, ako by malo Ferrari vyvíjať autonómny elektromobil. No ako to tak ale vyzerá, usudzujúc z jeho vyjadrení z Detroitskej Auto Show, presvedčilo ho niečo iné ako guľka v hlave. No stále tvrdí, že nerozumie ako ktokoľvek môže zarábať peniaze na elektormobiloch a že keby chcel tak by mohol okopírovať Teslu.

V interview sa vydaril nasledovne:

“Pokiaľ má existovať elektrické superšportové auto, tak ako prvé bude vytvorené firmou Ferrari. Ľudia sú unesení tým čo urobila Tesla so superšportovým autom, nechcem nejakým spôsobom dehonestovať to čo Elon dokázal, ale myslím si, že to dokáže hocikto z nás [ klasické automobilky].”

Ferrari má plán do budúcnosti, ktorý zahŕňa už aj elektromobily

Výkonný riaditeľ Taliansko-Amerických automobiliek ďalej uviedol, že očakáva, že vývoj elektrického superšportového elektormobilu bude jednoduchý. Podľa jeho slov, bude firma pokračovať vo vývoji hybridných superšportových automobilov a následne prejde na čisto elektrické automobily.

“Robíme to preto, lebo to urobiť musíme. Aj keď určite nám ešte ostáva veľa práce, nový plán pre Ferrari je v prvom polroku predstaviť nové vozidlá, vrátane hybridov, a potom prechod z hybridu na elektromonbil je už ľahký,” povedal Sergio pre informačnú agentúru Bloomberg.

Ferrari bude v budúcnosti evidentne priamym konkurentom budúcej generácie superšportového elektromobilu Tesla Roadster, ktorý sa na trhu očakáva v roku 2020. A zatiaľ čo je superšportový elektromobil od Ferrari len v nútených plánoch, Musk oznámil, že nový Roadster bude mať pohon všetkých 4 kolies, ktoré budú poháňané 3 elektromotormi. Jeho krútiaci moment bude 10 000 newtonmterov (Nm), maximálna rýchlosť bude presahovat 400 km/h. Z 0 na 100 km/h to Tesla Roadster zvládne za 1.9 sekundy plus dojazd tohto šialene krásneho a rýchleho elektromobilu bude 1000 km. Toto je minimum čo bude musieť Ferrari vo svojom superšportovom elektromobile dosiahnuť na to aby dokázali, že sú naozaj lepší, a že naozajstné superšportové auto musí mať na svojej kapote čierneho koňa na žltom pozadí, jedine tak dokáže Sergio Marchionne, že mal naozaj pravdu, a že elektromobil ako vyrába Tesla dokáže vyrobiť naozaj každý.

Zdroj: TeslaRati, Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here