26. októbra má spoločnosť Tesla odhaliť elektrický nákladný automobil Tesla Semi, ktorý určite prevetrá celý dopravný priemysel. Podrobnosti o ťahači sú len veľmi hmlisté a všetko, čo sme videli je len jedna oficiálna fotografia (ak sa to dá nazvať fotografiou).

Pre autonómne nákladné Tesly sa hľadá testovacia trať

Podobnosť sa zaprieť nedá

Napriek tomu, že niekoľko podrobností o novom ťahači už poznáme, stále nevieme ako presne bude Tesla Semi vyzerať. Avšak dnes sa na internete objavila fotografia, ktorá je podľa všetkého skutočný prototyp Tesla Semi! Na portály Reddit jeden z používateľov uverejnil fotografiu, ktorou síce nemôžeme úplne potvrdiť, že sa jedná o nový Tesla ťahač, no údajne fotografia pochádza z „nezverejneného miesta v Kalifornii, kde testujú vozidlá značky Tesla“. Hoci nemôžeme vidieť žiadne logá, ktoré by potvrdili, že sa jedná o skutočné vozidlo Tesla, podobnosť sa zaprieť nedá – predné svetlá a blatníky sa zhodujú s oficiálnou ukážkou Tesly, taktiež predná časť vyzerá, že nemá v sebe spaľovací motor a uhol čelného skla nasvedčuje značnú podobnosť k vozidlu na fotografii vyššie.

Prvá fotografia Tesla Semi ťahaču?

Prečo robia všetko inak?

Špionážne zábery sú bežnou vecou v automobilovom priemysle, pretože automobily nevyhnutne musia byť pred vydaním testované aj v exteriéry. Väčšina výrobcov zamaskuje svoje autá s mätúcimi vzormi, aby skryli hlavné črty dizajnu vozidla pred uverejnením. Nie sme si istí, prečo sa Tesla rozhodla ísť iným smerom a nemaskovať svoj nový prototyp Semi. No na to sme si už zvykli, že nielen Tesla ale všetky Elonove spoločnosti robia veci inak. Tak prečo neukázať nový produkt a nevyvolať trošku mediálneho rozruchu? 😉

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here