Na internete sa objavila ďalšia séria fotografií a informácií o Modeli 3, ktorý bol zachytený na supercharger stanici v mestečku San Meteo, neďaleko Silicon Valey v Kalifornii. Túto sériu fotografií zachytil Redditor – You You Xue, u/youyouxue. You You Xue nie len že Model 3 vyfotografoval, ale mal aj možnosť prehodiť pár slov so zamestnancom Tesla Inc., ktorý Model 3 šoféroval a dovolil mu spraviť pár naozaj kvalitných fotografii interiéru a exteriéru.

Tesla uzavrela finálny dizajn Modelu 3

Ako sme už spomínali, redditor You You Xue mal možnosť sa porozprávať o Modeli 3 so zamestnancom Tesly, ktorý priznal, že toto je “pretty much”, viac menej, konečný dizajn najnovšieho elektromobilu od Tesly. Aj keď to presne neboli slová zamestnanca, You You Xue takto prezentoval informáciu. Presné znenie odpovede zamestnanca šoférujúceho Model 3 sa asi nedozvieme.

Čo sa týka celkového dizajnu a tvaru Modelu 3, vo finálnej verzii pravdepodobne uvidíme všetko, čo sme už videli na prvých prototypoch. Neočakávame, že by Tesla prišla s niečím prevratným a rozdielnym, čo by nás mohlo prekvapiť.

Interiér Tesla Modelu 3

Ako vidíme na fotografii nižšie, Tesla zachovala hlavné črty Modelu 3. Prístrojová doska okrem stredového displeju a taktiež volant nemajú takmer žiadne ovládacie prvky či ukazovatele. Interiér Modelu 3 priam kričí “lacný” svojím vzhľadom s porovnaním s Model X či Modelom S. No nesmieme zabudnúť, že tento elektromobil nebude len lacný, bude hlavne autonómny! Pri jeho navrhovaní sa rátalo s tým, že väčšina funkcii bude ovládaných hlasom a väčšina šoférovania bude autonómna, alebo minimálne asistovaná autopilotom.

Konečný dizajn Modelu 3
Zdroj: Electrek

No predsa len je tu niečo nové. You You Xue mal šancu sa pozrieť na stredový displej a spraviť fotografie aké sme ešte nevideli. Displej má v sebe vstavané pripojenie LTE a dokáže ovládať celý elektromobil. Displej vyzerá byť kvalitný a ostrý a ako vidíme, používateľské rozhranie sa moc od svojich starších luxusnejších súrodencov nelíši, keď tak, len orientáciou displeja.

Konečný dizajn Modelu 3
Zdroj: Electrek

Aerodinamické disky, senzory a nabíjaci port

Elon Musk spomenul niekoľko krát v posledných mesiacoch, že Model 3 bude mať niekoľko možností diskov. Dnes už vieme, že na začiatok budú dva druhy, 18 a 19 palcové disky. You You Xue zachytil na svojich fotografiách tzv “aerodynamické” disky. Či budú tieto disky prístupné aj na objednávky, oficiálne nevieme, no je známe, že Tesla neoficiálne potvrdila, že tieto disky budú prístupné v konfigurátore. My len dúfame, že tieto disky nedopadnú ako aerodynamické disky pre Model S, ktoré boli zrušené tesne po uvedení do predaja. Je len veľmi málo Modelov S, ktoré dnes jazdia po uliciach práve s týmito diskami.

Konečný dizajn Modelu 3
Zdroj: Electrek

Senzory, ktoré mal You You Xue možnosť vidieť na Modeli 3 vyzerajú identicky s tými, ktoré sa nachádzajú na momentálne najnovšej verzii Modelu S a Modelu X s HW2. Tak isto môžeme vidieť na jednej z fotografii predné kamery aj s dažďovým senzorom pre stierače.

Konečný dizajn Modelu 3
Zdroj: Electrek

Po prvý krát sa nám ukázal aj nabíjací port Modelu 3 tak ako sme ho ešte nevideli. Tesla trochu zmenila jeho dizajn a namiesto LED kruhu okolo nabíjacieho portu, vidíme malé Tesla logo naľavo od portu, ktoré nám ukazuje či sa batéria nabíja, či je už plná a možno bude mať aj krásne dúhové farebné osvetlenie aké sa nachádza na Modeli S a Modeli X. No z fotografie a z komentára You You Xue je momentálne pravdepodobné, že na rozdiel od krytu portu na Modely S a X, ktorý sa otvára aj zatvára automaticky sa kryt portu na Modely 3 bude otvárať aj zatvárať manuálne.

Konečný dizajn Modelu 3
Zdroj: Electrek

Sedadla a strecha

Keď sa pozrieme pozorne na fotografiu nižšie, cez zadné sklo, je jasné, že stredná opierka hlavy na zadných sedadlách je sklopená dole. Jednou z často opakovaných sťažností od vlastníkov Modelu S bola práve vlastnosť zadných sedadiel, špecificky stredného sedadla, ktorého opierka sa nedala sklopiť. To vodičom neumožnovalo mať výhľad cez zadné sklo ako by si želali. Vyzerá to tak, že Model 3 tento malilinký problém vyriešil, aj keď pravdepodobne sklápanie opierky hlavy bude manuálne, nie automatické.

Konečný dizajn Modelu 3
Zdroj: Electrek

Tak isto máme možnosť vidieť aj fotografiu strechy Modelu 3. Strecha vyzerá byť rovnako matná ako na Modeli S či Modeli X, má veľmi podobný vzhľad ako strecha Modelu S. Je panoramatická a krásna a ako je z obrázku vidieť, má veľmi konvenčne riešenú slnečnú clonu.

Konečný dizajn Modelu 3
Zdroj: Electrek

Čoskoro sa Model 3 začne oficiálne doručovať novým majiteľom a fotografie detailov tohto elektromobilu budú všade po internete. No kým sa tak stane, tento set fotografií pravdepodobne predstavuje tie najlepšie a najkvalitnejšie fotografie Modelu 3 dneška.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here