Vyzerá to tak, že vodiči Londýna sa budú musieť už čoskoro rozlúčiť s benzínovými pumpami. 25. júla totižto britská vláda ohlásila, že Veľká Británia plánuje zákaz predaja vozidiel so spaľovacím motorom hocijakého druhu od roku 2040. Od tohto roku budú musieť všetky predané vozidla byť elektrické. No nielen to, vedci z Imperial College London, jednej z najprestížnejších univerzít na svete, predpovedajú, že už v priebehu 3 rokov uvidíme batériami poháňané vozidlá schopné plne konkurovať tým tradičným so spaľovacím motorom.

Londýn potrebuje elektrické automobily!

Nie je vôbec prekvapujúce, že Londýn sa bude snažiť pretransformovať svoju dopravu na plne elektrickú a to čo najskôr. Vyčistenie toxického ovzdušia Londýna je otázkou života a smrti, povedal primátor Londýna Sadiq Khan. My z EMblog môžeme potvrdiť, že ovzdušie v Londýne je naozaj strašné, ja osobne v ňom žijem už vyše pol roka a moje pľúca ako aj pokožka má viditeľné znaky neuveriteľne toxických účinkov Londýnskeho ovzdušia.

Londýn sa možno čoskoro zmení na Tesla-land
Zdroj: taxiadvertising

Ikonické čierne taxíky Londýna, v tomto snažení Londýnskeho primátora podporujú, a firmu, ktorá doteraz vyrábala tieto taxíky, London Texi Company, jej majitelia premenovali na London EV Company, (EV rozumej electrical vehicles teda elektrické vozidlá). Firma bude od teraz svoje taxíky vyrábať ako elektromobily.

Londýn sa možno čoskoro zmení na Tesla-land
Zdroj: transportxtra

Ďalšia z firiem v Londýne, Ubitricity, začala dokonca meniť Londýnske pouličné osvetlenia na nabíjacie stanice. Vyzerá to tak, že ľudia v Londýne pochopili kde je budúcnosť, nie len budúcnosť dopravy, no aj budúcnosť ich zdravia a zdravia ich detí.

Tesla si získala srdcia Londýnčanov

Podľa Ivana Fallona, z The National, Tesla sa momentálne stala najnovšou a najžiadanejšiou atrakciou v Londýne. Fallon povedal:

“Elektromobil od Tesly sa jedného dňa objavil na mojej ulici, všetci chodci sa začali za týmto elektromobilom a jeho ladnými a elegantnými krivkami otáčať. Niekoľko z nich dokonca k Tesle prišlo a začali cez okno nazerať na krásny interiér s revolučnou ovládacou 17 palcovou obrazovkou. O pár minút neskôr ďalšia Tesla prešla po ulici a opäť otáčala hlavy chodcov po celej ulici. V ten deň som videl ďalšie štyri. Neskôr ma jeden dobrý známi zobral na jazdu v jeho neuveriteľne krásnej Tesle. Konkrétne sa jednalo o Model S o ktorom povedal, že je to najlepšie vozidlo aké kedy šoféroval. Dokonca povedal, že aj vrátane Ferrari, ktoré vlastní a ktoré už teraz len ticho zapadá prachom v jeho garáži.”

Londýn sa možno čoskoro zmení na Tesla-land
Zdroj: wp

Tesla sa stavá výnosným biznisom

Jedna firma v Croydone začala výnosný biznis za pomoci Tesly. Firma sa volá EV Hire a poskytuje požičiavanie výhradne Tesla Model S P100D elektromobilov. Daryl Pearce, zakladateľ firmy EV Hire hovoril o ich plánoch a cieli:

“Tesly, ktoré ponúkame sú najrýchlejšie produkčné automobily aké boli kedy vyrobené. Akože chápete, Model S P100D dokázal, že je rýchlejší ako Bugatti Veyron v zrýchlení z 0 na 100 km/h! Nikdy som si nemyslel, že sa dožijem dňa kedy elektromobily budú schopné niečoho takého”.

EV Hire chce šíriť odkaz Tesly v Spojenom Kráľovstve, Pearce ďalej povedal:

“Tesla viac a viac dokazuje, že jej elektromobily nie len že môžu konkurovať automobilom so spaľovacím motorom, no môžu ich predbehnúť v každom ohľade! Sme naozaj veľmi zanietení v tom pomôcť ľudom vidieť a zažiť to, čo tieto zázraky moderného inžinierstva dokážu. Keď zistia na vlastnej koži čo tieto auta dokážu, uvidia, že toto sú vozidlá, ktoré budú formovať blízku budúcnost”.

Londýn sa možno čoskoro zmení na Tesla-land
Zdroj: totalmotion

Firma vidí vo svojej budúcnosti veľa úspechu, ako povedal Pearce:

“Budeme musieť určite zvýšiť počet Tesiel, ktoré máme, špeciálne s príchodom Modelu 3… modely, ktoré som vybral pre začiatok firmy sú všetko elektromobily s cenovkou vyššou ako 150 000 britských libier. Otvorili sme ešte len teraz v júly a to len v Croydone a už teraz sa nás rezervačný systém plní objednávkami exponenciálne rýchlo.”

Aj keď čoskoro z Londýna odchádzam, možno sa nakoniec do Londýna jedného dňa vrátim. Keď budú ulice plné elektromobilov a toxický vzduch Londýna bude len dávnou nepríjemnou spomienkou. Teraz sa radšej vrátim na Slovensko, ktoré sa ešte do tak nepríjemnej situácie, aspoň zatiaľ, v akej je Londýn nedostalo a skúsim pomôcť, keď už ničím iným, aspoň pisanym slovom k osvete Slovenska a poukazanim na dôležitost elektromobilov a obnoviteľných zdrojov energie v našej blízkej i ďalekej budúcnosti.

Zdroj: Evannex

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here