Na YouTube sa objavilo nádherné video strechy Tesla Modelu S v Ultra HD (4k) kvalite. Video poukazuje na to ako táto panoramatická strecha dokáže z každého výhľadu spraviť neopísateľný zážitok, nezáležiac od polohy.

Video bolo uverejnené Redditorom “humanwire” na subreddite Tesly. Originál v jeho poste poukazuje na fakt, že panoramatická strecha má tmavé sfarbenie, ktoré prepúšťa cca 20% spektra viditeľného svetla. Keď porovnávame svetelnú priepustnosť strechy a zadného okna, je rozdiel zjavný a strecha je omnoho tmavšia, avšak prepúšťa dostatok svetla na to, aby si panoramatický výhľad mohol užiť naozaj každý.

V jeho poste tak isto hovorí:

“Strecha je natoľko tmavá, že počas šoférovania si v periférnom videní ani neuvedomujem, že je presklenná, pocitovo sa strecha javí ako každá iná strecha. Až po tom čo sa človek pozrie priamo hore si uvedomí, že je strecha presklenná a aj to viacmenej len počas dňa.”

Toto video môže napomôcť každému potencionálnemu kupcovi Tesly, ktorý váhal nad tým či elektromobil s takouto strechou zakúpiť. Veľa potencionálnych kupcov sa obávalo pravé prílišnej svetelnej priepustnosti a jasnosti tejto strechy. Toto video však ukazuje, že Tesla naozaj našla vynikajúci balanc medzi pohodlnou, no nie príliš rušivou viditeľnosťou a že keď si človek chce užiť výhľad cez tuto nádhernú strechu tak naozaj môže.

Ako píše Kyle Field, na portáli Tesla Rati, jeho skúsenosť s panoramatickou strechou Modelu S bola veľmi podobná ostatným skleneným strechám iných automobilov. Nikdy nebola príliš horúca, príliš svetlá či tmavá. Aj keď pripúšťa, že nežije v tej najteplejšej časti Kalifornie a preto jeho názor môže byť ovplyvnený lokálnym počasím. Určite by bolo zaujímave vyskúšať ako by sa takáto strecha chovala v tropických oblastiach na priamom slnku.

Veľmi podobné názory sa objavili pri prvom predstavení Modelu X a jeho masívneho predného skla. Ľudia mali z naho také obavy, že Tesla nechcela riskovať, že by pravé toto zákazníkov odradilo od kúpy a tak začala zadarmo ponúkať slnečnú clonu pre všetky objednávky Modelu X.

No po tom čo Model X bol doručný viac a viac zákazníkom, videá neprekonateľne nádherných výhľadov cez predné sklo Modelu X sa začali objavovať online. Po tom čo si Model X vyskúšali tisíce ľudí, prirovnali pocit z výhľadu cez predné sklo Modelu X k pocitu, aký má človek v kokpite helikoptéry.

Nám sa už niekoľko krát podarilo sedieť v Modely S a panoramatická strecha je naozaj úžasná. Chceli by sme si ju vyskúšať aj v noci, predsa len výhľad na hviezdne nebo musí byť cez ňu neopakovateľný. Aké máte skúsenosti s panoramatickou strechou vy? Už ste si niekedy Model S s takouto strechou vyskúšali? Uchvátili aj Vás výhľady z predného skla Modelu X? Dajte nám vedieť dole v komentoch… 😉

Zdroj: TeslaRati

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here