Je to len pár týždňov čo sme naposledy zahliadli jeden z prototypov a možných kandidátov na konečnu verziu Tesla Modelu 3, ktorý sa premával okolo sídla spoločnosti v Kalifornii. Bolo len otázkou času kedy sa na internete objaví niečo nové o tomto lacnom modeli, ktorý sa má dostať do výroby už toto leto. Tesla Inc. pred júlovou produkciou vozidla stále robí malé zmeny dizajnu. V utorok jeden z fanúšikov Tesla Inc, Charlie Cho, zdieľal na facebookovej stránke pre fanúšikov Modelu 3 tri obrázky predbežnej verzie tohto modelu, ktorý sa momentálne premáva ulicami. Tieto fotografie sú jasným znakom, že Tesla ešte nemá tak celkom hotovo a neustále vylepšuje dizajn pred finálnym uvedením do výroby.

Elon Musk Blog, Tesla - Model 3
Zdroj: Inverse

Spustenie tohto vozidla na trh je pre Teslu dôležitým momentom, pretože Model 3, ktorý bude na trhu ponúkaný za 35 000 amerických dolárov, posunie spoločnosť na masový trh. Najlacnejším modelom spoločnosti Tesla je v súčastnosti Model S a to so sumou 68 000 amerických dolárov. Tesla tak isto plánuje rapídne zvýšiť svoju produkciu. V súčastnosti vyrába okolo 25 000 elektromobilov za štvrťrok a usiluje sa o dosiahnutie priemernej produkcie 125 000 elektromobilov za štvrťrok a to do konca roku 2018, z čoho polovica vozidiel by mala byť práve Tesla Model 3.

Nová verzia Modelu 3, zaznamenaná v pondelok, nám ponúka miernu zmenu portu zadného nabíjania. V prípade Modelov S a X je port červenej farby, ktorá sa zhoduje so zadnými brzdovými svetlami. V prípade Modelu 3 bude, ako sa zdá, port nenápadnejší. Tesla pravdepodobne experimentuje s dvojfarebným krytom, ktorý vyzerá viac ako pokračovanie zadných brzdových a parkovacích svetiel. Vyzerá to naozaj krajšie a estetickejšie, ale to či Tesla naozaj predĺži zadné ľavé svetlo takýmto spôsobom nie je jasné.

Na rozdiel od predchádzajúcich pozorovaní je tento model tiež už vybavený odznakom Tesla. Nie je pochýb o tom, že vozidlo bude mať významné zastúpenie v spoločnosti, no v tomto prípade to tiež naznačuje, že Tesla sa približuje ku konečnej fáze.

V najnovšom pozorovaní Modelu 3 tiež chýbajú snímače, ktoré boli zaznamenané na C-stĺpikoch medzi prednými a zadnými dverami vozidla. Tie boli zachytené na fotografiách čierneho Modelu 3 začiatkom tohto mesiaca, čo viedlo k špekuláciám, že Model 3 môže obsahovať zdokonaleného autopilota.

Elon Musk Blog, Tesla - Model 3
Zdroj: Inverse

Adam Jonas, analytik spoločnosti Morgan Stanley, ktorá zastrešuje firmu Tesla, v jednom rozhovore povedal, že spoločnosť možno verejne Model 3 prezentuje s menšími schodnosťami autopilota, aké budú v skutočnosti, aby sa vyhla zníženiu predaja Modelu S a Modelu X.

Tesla robí veľké zmeny v prípravných procesoch na to aby Model 3 a jeho výroba nepredstavovala ďalšiu epizódu meškaní, tak ako tomu bolo s Modelom S a špeciálne s Modelom X. V tomto momente plánuje preskočiť fázu v ktorej spoločnosť testuje všetky procesy a nástroje v továrňach, ktoré budú pracovať na výrobe Modelu 3. Tesla od začiatku toto vozidlo dizajnovala tak aby výroba bola čo najľahšia a aby výrobné procesy boli čo najjednoduchšie. Aj preto tomuto Modelu budú chýbať niektoré komplikovanejšie systémy, ktoré sa nachádzajú v Modeli S. Časom sa uvidí či toto rozhodnutie bolo správne a či Tesla naozaj doručí toto vozidlo na čas a bude tak fantastické ako všetci očakávajú a ako si hlavne všetci fanúšici želajú.

Zdroj: Inverse

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here