Prvá pozvánka na akciu Tesly, ktorá sa bude konať už o tri dni, prišla na začiatku minulého týždňa. Jeden z najväčších podporovateľov Tesly, DÆrik, poskytol portálu Teslarati exkluzívne fotografie pozvánky a detaily tejto akcie, ktoré prišli emailom. Tak sa poďme na ne spoločne pozrieť.

O 3 dni nás čaká odovzdávacia akcia prvých Tesla Modelov 3

O 3 dni nás čaká odovzdávacia akcia prvých Tesla Modelov 3
Zdroj: TeslaRati

Odovzdávacia párty pre Tesla Model 3

Elektromobilný a energetický gigant zo Silicon Valley, Tesla Inc., organizuje na konci tohto mesiaca akciu na ktorej plánuje odovzdať prvých 30 kusov ich nového elektromobilu, Model 3. Model 3 je najnovší prírastok do Tesla rodinky elektromobilov a mal by slúžiť ako nástroj na exponenciálne zväčšenie zákazníckej základne, kedže je ponúkaný neuveriteľne lacno, iba za 35 000 amerických dolárov pred odpočítaním štátnych príspevkov.

Táto akcia sa bude konať vo Fremonte, Kalifornia, 28. júla priamo vo Fremontskej továrni Tesly. Tí, ktorí boli pozvaní na túto exkluzívnu akciu, budú prví, ktorí budú mať možnosť zhliadnuť prvé produkčné kusy Modelu 3 naživo. Teda až na prvý kus, ktorý dostal samotný Elon a ktorý médiá po celom svete ukazujú na svojich stránkach a obrazovkách už nejaké dva týždne. Odovzdávacia akcia Modelu 3 by sa mala podobať tej Modelu X, kde Tesla odovzdala prvých 6 “okrídlených” elektrických SUV na začiatku produkcie Modelu X.

Nie všetci dostali rovnaké možnosti pozvánky. Tesla má takzvaný “odporúčací program”, refferal program, kde majitelia Tesly majú možnosť získavať výhody a finančné odmeny za odporučenie nového zákazníka. Podľa toho kde sa nachádzate v Tesla rebríčku ľudí, ktorí odporúčací program využívajú, sa odvíja aj počet ľudí, ktorých si môžu ľudia na odovzdávaciu akciu Modelu 3 doviesť. DÆrik, ktorého sme spomínali vyššie, jeden z top ľudí na tomto rebríčku dostal možnosť si na túto akciu doviesť až troch extra ľudí.

Čo sa bude na tejto akcii diať?
Dvere Fremonstskej továrne by sa mali o 3 dni otvoriť presne o 19:00 lokálneho času v Kalifornii čo budú 04:00 hodiny ráno, 29. júla tu na Slovensku. Na akcii by sa malo podávať jedlo, drinky a ďalšie občerstvenie. Hostia dostali odporúčanie obliecť sa tak aby mohli večer stráviť vonku, kedže odovzdávacia akcia bude prebiehať pod otvoreným nebom. My z EMblogu budeme túto akciu sledovať a čakať na novinky, ktoré sa na akcii dozvieme od zakladatala a výkonného riaditela Tesla Inc., Elona Muska. Originálny email a text pozvánky môžete vidieť nižšie.

O 3 dni nás čaká odovzdávacia akcia prvých Tesla Modelov 3

Elon Musk by mal o 21:00 vystúpiť na pódium, kde svojím príhovorom oficiálne odštartuje odovzdávaciu časť akcie. Očakáva sa, že Musk bude hovoriť o vízii pre Teslu do budúcnosti. Tak isto by mal hovoriť o energetických produktoch od Tesly ako Powepack ci Powerwall. Po tom by mala nasledovať prezentácia produktu kvôli ktorému tam všetci prídu, Modelu 3. Po tom čo Musk dohovorí o všetkých vlastnostiach Modelu 3 by malo nasledovať odhalenie prvých 30 Modelov 3 priamo na pódiu.

Čo čaka Model 3 v najbližšich 5 mesiacoch…

Po tejto akcii by produkcia Modelu 3 mala začať rásť exponencionálne. Tesla by chcela na rozdiel od 30 kusov vyrobených v júli, vyrobiť v auguste 100 kusov. V septembri by to malo byť 1500 kusov a do decembra by mala byť Tesla schopná vyrobiť až 20 000 kusov Modelu 3.

O 3 dni nás čaká odovzdávacia akcia prvých Tesla Modelov 3
Zdroj: TeslaRati

V auguste by sa pravdepodobne na stránkach mal objaviť Model 3 konfigurátor, vďaka ktorému sa dozvieme aké extra funkcie Tesla ponúkne na začiatku výroby. Elon Musk hovoril už cca mesiac dozadu, že na začiatku to bude len voľba diskov a farby vozidla. No postupne by sa mal list nových funkcií zväčšovať a snáď o pol roka by sa mohli začať objavovať aj P či D verzie Modelu 3, či verzie s väčšou kapacitou batérie.

Tak ako doteraz všetky tieto novinky budeme sledovať na EMblogu a budeme vás o nich informovať. Vydržme ešte štyri dni a spoločne sa stretneme v sobotu ráno tu na blogu so všetkými novinkami z odovzdávacej akcie Modelu 3.

Zdroj: TeslaRati

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here