Pred pár dňami sme vám priniesli informáciu, že testovací prototyp prvého elektrického nákladného vozidla od Tesly bol zachytený na fanúšickej fotografii, na “tajnej” testovacej trati v neznámom zariadení Tesly. Tesla samozrejme nemá len jeden testovací prototyp, a preto bolo len otázkou času, kde a kedy sa objaví nejaký ďalší. Ten čas nadišiel a Tesla Semi bola zachytená na videu, možno.

Aj keď nebolo ešte stále potvrdené či sa naozaj jedná o Tesla Semi, je to tak či tak vynikajúca správa, kedže hocijaký elektrický kamión testovaný na cestách je veľkým krokom vpred.  

Týždeň dozadu, keď sme písali o prototype Tesla Semi, sa ešte nevedelo či sa naozaj o ich prototyp jedná, no anonymný zdroj, blízky Tesle a ich vývoju potvrdil, že na fotografii sme mali naozaj možnosť vidieť jeden z prototypov Tesla Semi, ktorý Tesla ukazovala svojím potencionálnym zákazníkom.

Podľa najnovších informácií je na tomto videu zachytený jeden z prototypov Tesla Semi

Tesla testovala pohon, podvozok a batériu pre ich kamión už dlho pred tým, než sa vyššie spomínaný prototyp objavil, dokonca to potvrdil aj samotný Elon Musk začiatkom tohto roku. No a na tomto videu by sa malo práve jednať o prototyp, ktorý začali testovať dlho pred tým než sa vôbec pustili do dizajnu exteriéru či vnútorných systémov, ako napríklad autonómnej jazde či platooningu.

Keď sa pozrieme na obrázok Tesla Semi z pred pár dní a pozrieme sa bližšie na nákladnú časť kamiónu v pozadí, môžeme vidieť mnoho podobností s kamiónom zachyteným na videu.

Podľa najnovších informácií je na tomto videu zachytený jeden z prototypov Tesla Semi

Musíme povedať, že zrýchlenie (potencionálneho) Tesla kamiónu, ktoré je možné vidieť na videu, v porovnaní s kamiónmi s podobným návesom a so spaľovacím motorom, vyzerá byť neporovnateľne rýchlejšie. Ďalej je vcelku zjavné, že na kamióne chýbaju výfuky a vôbec nepočuť motor.

No ako sme povedali, je naozaj možné, že sa nejedná o elektrický kamión od Tesly, kedže je známe, že aj firmy ako Cummins či Daimler testovali a pravdepodobne testujú elektrické kamióny.

Ten istý anonymný zdroj, ktorý potvrdil, že na obrázkoch z pred pár dní sa naozaj jedná o prototyp Tesla Semi, potvrdil, že tím, ktorý vyvíjal pohon pre Tesla Semi použil na testovanie práve kamion Cascadia od firmy Freightliner Trucks, ktorá je divíziou firmy Daimler.

Neskôr bolo uverjené druhé video zachytujúci z bližšia ten istý kamión:

Na videu vyššie vidieť práve jeden z ich kamiónov Cascadia. Je teda stále možné, že kamión na videu je testovací kamión firmy Daimler, kedže nebol nijakým spôsobom identifikovaný ako elektrický kamión Tesla Semi. No zároveň vieme, že Tesla sa rozhodla poveriť vedením programu Tesla Semi bývalého programového riaditela pre Tesla Model S, Jerome Guiller, ktorý pred tým než sa stal zamestnancom Tesly bol generálnym manažérom programu Cascadia pre Daimler.

Takže čo vieme je, že tak ako Tesla aj Dailmer a Cummins testujú elektrické kamióny. O tom, že by Daimler testoval svoje elektrické kamióny na cestách sa ale nič nevie. Tak isto vieme, že bývalí zamestnanec Daimleru, ktorý pracoval na programe Cascadia, teraz pracuje pre Teslu a že tím Tesly vyvíjajúci pohon pre Tesla Semi si vybral práve tento kamión ako testovacie vozidlo. Ďalej vieme, že batéria, ktorú je možno vidieť na obrázku z pred pár dní sa podobá na 99.99% tej, ktorú vidno na kamióne zachytenom na oboch videách vyššie.

A teda aj keď nevieme na 100% o koho kamión sa jedná, vieme, že ide o elektrický kamión a že všetky dôkazy a informácie smerujú k tomu, že sa jedná o prvé video zachytujúce Tesla Semi, resp. Tesla Semi pohon s telom Cascadia. Čo si myslíte vy? Je to Tesla Semi či nie?

Zdroj informácií a fotografií: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here