Tesla začína doručovať čoraz viac Modelov 3 svojím zamestnancom a šťastlivcom, ktorý mali trošku protekcie od Elona Muska. Jedným z nich je napríklad Jason, ktorý vychvaľuje Model 3 do nebies na Twitteri. No k nemu sa vrátime neskôr v tomto článku.

Zamestnanci Tesly sú jedny z tých šťastnejších, keďže majú prednosť pred hocikým iným a Modely 3 sú im doručné ako prvým, ale zároveň si musíme uvedomiť, že práve zamestnanci Tesly sú tí, ktorí si to aj najviac odtrpia, keďže im oficiálne začalo produkčné peklo.

Prvých 1500 kusov bude pravdepodobne doručených na čas

Prvé doručenia Modelu 3, začali už v júli, kedy Tesla doručila prvých 30 kusov svojím zamestnancom a investorom. Títo investori boli medzi prvými, ktorí Tesle finančne pomohli v realizácii ich snu, lacného elektromobilu.

No a do konca tohto mesiaca by Tesla mala dokopy doručiť už takmer 1500 kusov Modelu 3 a podľa všetkých prístupných informácií to vyzerá, že všetko ide podľa plánu. Zdrojom týchto informácií sú samotní zamestnanci, ktorí už svoj elektromobil obdržali a tiež zaparkované Modely 3, ktorých sa objavuje čoraz viac na parkovisku pred Fremontskou továrňou.

Nižšie môžete vidieť fotografiu od fanúšika Tesly, ktorý sa cez víkend vybral k hlavnej budove Tesly v mestečku Palo Alto, kde na parkovisku parkovalo viac ako 10 Modelov 3. Na foto ich je hneď 5 krásne zaparkovaných pred vstupom do budovy. No nie sú elegantné? 🙂

Pred Teslou parkuje čoraz viac Modelov 3, jeden bol dokonca zahliadnutý aj v Európe!

Ďalšie Modely 3, ktoré sú pripravené na doručenie je neustále vidieť v okolí Fremontskej továrne. Redittor /u/BatteryParking nafotil 9 Modelov 3 pripravených na doručenie, v doručovacom centre Tesly, kúsok od Fremontskej továrne:

No Model 3 nie je elektormobil, ktorý možno vidieť len v Kalifornii. Už tento mesiac bolo zachytených niekoľko Modelov 3 ako sa premávajú celou Amerikou a jeden sa dokonca objavil aj tu u nás, v Európe, neďaleko Európskej centrály Tesly v Amsterdame.

Pred Teslou parkuje čoraz viac Modelov 3, jeden bol dokonca zahliadnutý aj v Európe!

Tesla nechce recenzie od zamestnancov či investorov

Avšak prvý majitelia najnovšieho elektormobilu od Tesly, Modelu 3, s nami toho veľa nezdieľajú, a nie je to až tak prekvapujúce, keďže sa jedná buď o zamestnancov alebo investorov Tesly. Ako sa dá očakávať, prvé produkčné kusy Modelu 3 môžu mať ešte zopár nedostatkov, ktoré Tesla odstraňuje a to práve počas počiatočnej výroby. Aj preto Tesla doručuje ich prvé kusy ľuďom, ktorí žijú k továrni najbližšie.

Prvý vlastníci boli dokonca vraj požiadaný aby nevytvárali recenzie a aby nezdieľali príliš veľa detailov. No jeden z prvých vlastníkov a investorov Modelu 3, Jason Calacanis, na svojom Twitterovom účte zdieľal nie len niekoľko fotografií, no aj zopár názorov. Evidentne sa rozhodol túto prosbu nerešpektovať.

Na tweete vyššie môžete vidieť jeho červený Model 3 ku ktorému napísal:

“Model 3 NIE RECENZIA: jeden z 3 najlepších technologických vynálezov aké boli vytvorené, hneď za PC/Macom a smarfonom/iPhonom”.

Jason neskôr zdieľal viacero vtipných tweetov, kde si robil srandu z NDA (non-disclosure agreement – zmluva o mlčanlivosti) kde napísal, že kedže je pod zmluvou mlčanlivosti tak nemôže o Modeli 3 povedal veľa, no podľa neho je to “game changer”, teda elektromobil, ktorý podľa neho zmení svet elektromobility.

Tak isto v niektorých svojich Tweetoch prirovnal Elona Muska k Stevenovi Jobsovi a jeho iPhonu. Spomína na kritiku a verejné zosmiešňovanie iPhonu pred tým než prišiel na trh a všetko zmenil vrátane názorov všetkých skeptikov a neprajníkov.

A aj keď je samozrejmé, že s úspechom príde aj trošku “hejtu”, špeciálne od konkurencie, zatiaľ sa Tesla drží a tých, ktorí v Teslu neveria, ignoruje a sústredí sa na svoje ciele. Elektrifikáciu našich ciest a doručenie prvých 20 000 Modelov 3 do konca roku 2017.

No a aj keď si Tesla ešte stále drží prvé Modely 3 tak blízko továrne ako sa len dá, už čoskoro sa začnú prvé kusy doručovať zákazníkom mimo Tesly a teda začiatkom októbra sa môžeme tešiť na prvé poriadne a hlavne objektívne recenzie Modelu 3. Dúfame, že budú pozitívne, nech si jeden môžeme objednať čoskoro aj my…

Zdroj informácií a fotografií: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here