Spoločnosť Tesla Inc. rozdala svojím zamestnancom informácie o Modely 3 a predstavila vizuálne porovnanie špecifických vlastností Modelu 3 s ich vlajkovou loďou, Modelom S. Túto informáciu uverejnil na fóre clubu “Model 3 Owners Club”, Trevor Page, zakladateľ klubu “Model 3 Owners Club”.

“Toto porovnanie nenájdete na webových stránkach Tesly, tieto informácie sú poskytnuté len zamestnancom Tesla Inc. aby boli pripravení na otázky zákazníkov o rozdieloch medzi Modelom 3 a Modelom S.”

Elon Musk Blog, Tesla - Model 3 a Model S
Zdroj: model3ownersclub.com

Nové fotografie zverejnené na stránke poukazujú aj na niekoľko nových informácií týkajúcich sa Modelu 3, vrátane času zrýchlenia z 0 na 100 km/h. Podľa tohoto dokumentu Model 3, so základnou konfiguráciou, zvládne zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5.6 sekundy. Je to po prvý krát čo sa dozvedáme presné čísla zrýchlenia najnovšieho elektromobilu Tesly, Modelu 3. Doterajšie informácie hovorili o zrýchlení “pod 6 sekúnd”. Vyzerá to tak, že Model 3 bude len o kúsoček pomalší ako pôvodný 85 kWh Model S, ktorý zvládol zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5.4 sekundy. Táto informácia by mala vyčariť úsmev každému kto plánuje zakúpenie základnej verzie Modelu 3.

Elon Musk Blog, Tesla - Model 3 a Model S
Zdroj: model3ownersclub.com

Veľa sa hovorilo aj o úložnom priestore, ktorý bude k dispozícii v Modeli 3. Z dokumentu porovnania Modelu 3 je zjavné, že Model 3 bude mať úložný priestor o polovicu menší ako Model S. Model 3 bude disponovať rozmermi 14 kubických stôp (396 litrov), zatiaľ čo Model S disponuje s obrovským úložným priestorom až 30 kubických stôp (849 litrov). Meranie zahŕňa predný aj zadný úložný priestor. Tesla tak isto uvádza, že zadný kufor Modelu 3 bude disponovať iba manuálnym otváraním dverí, na rozdiel od automatických dverí kufra na Modely S.

Zjednodušenia, ktoré Tesla aplikovala na Model 3, aby na trh mohla priviesť ich lacný model, sa tiež objavujú v tomto dokumente. Model 3 bude používať iba jeden 15 palcový centrálny monitor na rozdiel od Modelu S, ktorý disponuje až 2 displejmi, centrálnym a displejom vodiča, ktorý sa nachádza za volantom.Tesla tiež poznamenala, že Model S má viac ako 1500 konfigurácií v porovnaní s Modelom 3, ktorý má menej ako 100 konfigurácií.

Elon Musk Blog, Tesla - Model 3 a Model S
Zdroj: model3ownersclub.com

Zjednodušenie výrobných procesov pre Model 3 bolo tento rok hlavným cieľom spoločnosti, kedže tento rok sa Tesla chce konečne pustiť do masovej produkcie svojich elektromobilov. Elon Musk, výkonný riaditeľ spoločnosti oznámil, že prvé dodávky Modelu 3 sa uskutočnia už v júli.

Drastické zníženie možných konfigurácií môže znamenať, že zákazníci, ktorí si predobjednali Model 3, no majú záujem o verzie s duálnym motorom, či inými vylepšeniami, budú musieť čakať o čosi dlhšie ako predpokladali.

Zdroj: teslarati

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here