Nákladné vozidlo od Tesly, elektrický kamión Tesla Semi, mal vyjsť na svetlo sveta už na konci októbra, no pred pár dňami Elon na svojom Twitteri oznámil, že jeho odhlenie sa rozhodli preložiť na 16. november. Dôvodom je zvýšenie výroby Tesla Powerwall 2 batérií pre Puerto Rico a ďalšie oblasti zasiahnuté hurikánmi a tak isto fakt, že Tesla sa momentálne musí sústrediť na zrýchľovanie výroby Modelu 3, ktorá podľa všetkého nejde tak rýchlo ako by si predstavovali.

Minulý týždeň sa na internete objavila neoficiálna fotografia Tesla Semi od fanúšika, ktorý ju zachytil pri testovaní, na testovacom zariadení Tesly. Jeden dizajnér sa touto fotografiou inšpiroval a použil ju ako predlohu na vytvorenie krásnych, vysoko kvalitných obrázkov Tesla Semi, ako by mohla potenciálne vyzerať keď príde do masovej produkcie.

Takto by mohlo vyzerať elektrické nakladné vozidlo - Tesla Semi

Tesla Semi je vo veľkom očakávaní, kedže sa bude jednať o úplne prvé, plne elektrické nákladné vozidlo schopné “slušného dojazdu” a hlavne by malo disponovať naozaj obrovským výkonom. Elon Musk opísal Tesla Semi ako kamión poskladaný z častí Tesla Modelu 3 so športovým ovládaním a naozaj vysokým výkonom.

“S Tesla Semi, chceme ukázať, že elektrický kamión dokáže mať vyšší krútiaci moment ako hocijaký iný dízlový kamión. Ak budete mať súťaž v preťahovaní, Tesla Semi bude ťahať dizlový kamión hore kopcom.”, povedal Elon Musk počas aprílového rozhovoru na TED konferencii.

Jan Peisert, je webový dizajnér z Düsseldorfu z Nemecka. Ten minulý týždeň uverejnil jeho dizajny Tesla Semi, inšpirované fotografiami nižšie. Pre autonómne nákladné Tesly sa hľadá testovacia trať

Peisert porovnal tieto dva obrázky a vytvoril viaceré fotografie, ktoré zobrazujú buď len Tesla Semi alebo Tesla Semi vedľa kamiónu Nikola One. Nikola One je vodíkom poháňaný kamión, ktorý by mal prísť na trh v roku 2021 (určite vám o ňom prinesieme podrobnejšie informácie).

Takto by mohlo vyzerať elektrické nakladné vozidlo - Tesla Semi

Peisert tak isto vytvoril viaceré zobrazenia Tesla Semi. Jeden podľa obrázku od Elona a druhý z testovacieho zariadenia Tesly, plus jeho vlastný dizajn. Ten vytvoril ešte vo februári tohto roku a jedná sa o vlastnú predstavu Tesla Semi.

Takto by mohlo vyzerať elektrické nakladné vozidlo - Tesla Semi

Peisert povedal:

“Oba dizajny sú veľmi ‘Teslovité’, krásne zapadajú do dizajnového jazyka ich značky. Myslím si, že čo sa týka dizajnu, nemôže to byť príliš futuristické, ľudia si najskôr musia zvyknúť na elektrický kamión, až potom sa môže Tesla vybúriť na dizajne. Mne sa veľmi páči jednoduchý a čistý dizajn. Hlavne keď ho porovnáme s veľmi moderným vzhľadom kamiónu Nikola One, Tesla vyzerá vedľa neho veľmi pekne.”

Nižšie si môžete pozreť Peisertove video tvorby tohto dizajnu:

Zdroj informácií a obrázkov: Inverse

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here