Aj keď Tesla bola neuveriteľne popredu keď v roku 2012 ku svojmu elektromobilu vydala mobilnú aplikáciu a zákaznícky ohlas bol viac ako pozitívny, firma posledné 4 roky do nej neinvestovala mnoho času.

Zdroj: Tesla

V novembri 2016 Elon Musk prehlásil, že Tesla plánuje veľký update pre svoju aplikáciu do konca decembra. Dnes je už o niečo neskôr a ďalšie informácie o plánovanej aktuálizácií sa konečne začali objavovať.

Zmeny by sa mali týkať aj užívateľského rozhrania. Mali by sme vidieť zmeny v detailoch, funkcie, ktoré elektromobil poskytuje by mali byť omnoho prístupnejšie a aplikácia by mala byť celkovo omnoho ľahšia na ovládanie. No to nie je všetko.

Vynovenie vzhľadu je len jednou z noviniek. Tesla plánuje aj kopu nových funkcií. Jednou z nich je identifikácia pomocou otlačku prsta, ktorý aplikácia bude využívať na prihlásenie. Používateľ bude tak isto môcť vytvoriť osobné identifikačné číslo, niečo ako PIN, pre ostatných ľudí, ktorí by chceli použiť jeho Teslu.

No jednou z najlepších funkcií bude možnosť použiť tzv. “Widget”. Widget je miniaplikácia, ktorú si môžete vložiť na pozadie Vášho telefónu a mať tak neustáli prístup k informáciám ako dojazd, nabitie, či miesto kde sa Tesla nachádza. Z miniaplikácie sa bude dať ovládať aj niekoľko ďalších funkcií auta ako klíma, štartovanie, odomykanie a zamykanie auta.

Musk najskôr povedal, že aktualizácia bude vydaná do konca decembra 2016. Avšak ako je známe, Tesla sa momentálne sústreďuje na dokončenie aktualizácie svojho operačného systému a vydanie rozšíreného autopilota. Takže vydanie nového OS a novej aplikácie bolo odložené na koniec januára 2017. Snáď tak nový update môžme očakávať v najbližších týždnoch.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here