Tesla dočasne pozastaví výrobu svojho elektromobilu Model 3 a to aj napriek dlhému zoznamu čakajúcich zákazníkov a zmeškaným cieľom. Spoločnosť Tesla tvrdí, že odstávka je určená na vyriešenie niektorých problémov, ktoré prispeli k mnohým oneskoreniam v dodávaní elektromobilom ich zákazníkom.

Elektromobilka pondelok vydala vyhlásenie, že zastaví výrobu Modelu 3 na dobu 4 až 5 dní vo fabrike v mestečku Fremont v Kalifornii. Tesla však tvrdí, že odstávka je súčasťou plánovaného obdobia prestojov. Ide o podobnú odstávku, aká bola v spoločnosti aj vo februári tohto roku. Tesla nemá v úmysle ovplyvniť súčasné výrobné ciele spoločnosti.

Hovorca spoločnosti Tesla sa vyjadril k odstávke výroby:

„Náš výrobný plán Modelu 3 zahŕňa aj obdobia plánovaných prestojov v oboch fabrikách, vo Fremonte a aj Gigafactory 1. Tieto obdobia sa využívajú na zlepšenie automatizácie a na systematické riešenie problémov s cieľom zvýšiť mieru produkcie. Nie je to nezvyčajné a v skutočnosti je to úplne bežné… „

Aj keď spoločnosť v prvom štvrťroku 2018 nestihla svoj výrobný plán 2500 elektormobilov Modelu 3, Tesla sa nevzdáva a stále plánuje dosiahnuť svoj cieľ 5000 vozidiel týždenne do prvej polovice tohto roku. Tesla tvrdí, že odstavovaním ich výrobnej linky na takto krátke obdobia, Tesla dokáže zdvojnásobiť týždennú výrobu.

Produkcia Model S a Model X nebude ovplyvnená odstavením výroby Modelu 3.

Elon Musk, generálny riaditeľ Tesla Inc., pred pár dňami televízií CBS ponúkol interview kde hovoril o problémoch, s ktorými sa Tesla potýka pri výrobe Modelu 3. Elektromobilka robí podľa jeho slov naozaj nemožné aby dosiahli svojich výrobných cieľov, Elon Musk dokonca spáva vo fabrike vo Fremonte, len aby pomohol pri výrobe tohto lacného elektrického sedanu Tesla Model 3. Analytici síce predpovedajú bankrot Tesly, avšak spoločnosť s jej generálnym riaditeľom zostávajú pokojní a sústredia sa na svoje ciele.

Zdroj: The Verge

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here