Tí, ktorí dúfali, že Model 3 príde s novou 100kWh batériou od Tesly, budú hlboko sklamaní. Elon Musk postol tweet 7.februára, ktorý potvrdzuje, že 100kWh batéria sa do Tesla Model 3 elektromobilu nedostane. Táto batéria bude exkluzívne používaná len na modeloch S & X. Musk na Twittery napísal, že menšie telo a podvozok Modelu 3 nemajú dostatok miesta na 100kWh batériu.

Tento tweet tak isto utvrdzuje, že batéria, ktorá bude používaná na Tesla Model 3 bude vyrábaná špeciálne len pre tento model. Okrem toho, že bude batéria Modelu 3 mať inú veľkosť, bude mať aj iné zloženie. Batérie, ktoré teraz Tesla vyrába vo svojej Gigafactory 1 v Nevade v spolupráci s Panasonic, pre svoj Powerwall 2 a Powerpack, sú batérie, ktoré používajú nové 2170 li-ion články, ktoré by mali neskôr byť náhradou aj pre batérie s článkami typu 18650, ktoré sú dnes používané na modeloch S & X.

Zaujímavé je, že nové články, z ktorých sa nové batérie vyrábajú. Majú väčšiu veľkosť no i väčšiu kapacitu, teda hustotu uskladnenej energie. Preto pri sľubovanom dojazde 350km veľkosť novej batérie pre Model 3 je otvorená špekuláciám. Variácia kWh batérií, ktoré budú ponúkané sú tiež záhadou a musíme len počkať do samotnej produkcie. Produkcia batérií pre Model 3 by mala začať v druhom kvartály tohto roku a snáď odpoveď na tieto špekulácie budeme mať čoskoro.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here