Tesla postupne zvyšuje svoju týždennú výrobu Modelu 3 a tak sa tento elektromobil pomaly ale isto dostáva na Americký trh, dokonca by mal už čoskoro expandovať do Kanady. Dopyt po Modeli 3 je na celom svete obrovský, čo naznačuje aj počet rezervácií, ktorých je takmer 500 000.

Trh však pre mnohých fanúšikov expanduje veľmi pomaly a tak bez ohľadu na dostupnosť, nadšenci vymýšľajú spôsoby ako svoj Model 3 importovať na iný kontinent. Napríklad minulý mesiac bolo ohlásené, že tento lacný elektromobil sa bude predávať na Európskom trhu aj napriek tomu, že nebol schválený Teslou.

Distribútori v USA taktiež nakupujú použité Modely 3 a dovážajú ich do Európy s cieľom dosiahnuť zisk. Vyskytlo sa zopár prípadov, kedy držiteľ rezervácie uviedol adresu v USA, následne si bol schopný svoje auto vyzdvihnú a sám si ho importoval do svojej krajiny.

Výsledkom je, že Model 3 sa dostal na nové trhy ešte pred tým než vôbec Tesla začala plánovať svoju expanziu.

Najnovšie sa vie o prvých Modeloch 3, ktoré sa objavili v Číne a v Dubaji.

Prvý Model 3 do Číny pricestoval koncom minulého mesiaca a následne bol doručený majiteľovi:

Hneď po ňom sa jeden krásny, pochromovaný, Model 3 dostal aj do Dubaja:

Tesla Model 3 sa objavuje po celom svete aj napriek tomu, že sa oficiálne predáva len na Americkom trhuTesla Model 3 sa objavuje po celom svete aj napriek tomu, že sa oficiálne predáva len na Americkom trhu

Očakáva sa, že v Číne a v Spojených Arabských Emirátoch sa Tesla Model 3 dostane na trh až budúci rok.

Kupovať Teslu mimo Americký trh sa zatiaľ neoplatí

Kúpiť si Teslu v USA a dovážať ju na iné trhy sa neodporúča. Tesla kúpená na severoamerickom trhu a následne dovezená na neamercický trh, čelí množstvu rôznych problémov.

Problémy začínajú napríklad hneď pri účtovaní poplatkov. Taktiež Tesla v Severnej Amerike používa iné zástrčky ako napríklad Európa či Ázia. Samozrejme nie je to problém pri domácom nabíjaní kde problém vyrieši napríklad adaptér. Problém sa naskytá pri používaní siete Supercharger.

Problémy sa taktiež vyskytujú s palubným internetovým pripojením, ktoré pokrýva Tesla so zmluvami medzi miestnymi mobilnými službami. Niektorí majitelia dokonca hlásili problémy s obsluhou vozidla pri používaní komponentov, ktoré boli vytvorené na špecifický trh.

Avšak je množstvo nadšencov a nedočkavcov, ktorí tieto problémy prehliadajú a robia všetko preto aby svoj Model 3 dostali tam kde potrebujú! 🙂

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here