Jeden z prvých kusov nového lacného elektromobilu od Tesly, Model 3, v týchto dňoch vytvoril nový rýchlostný rekord v jazde z jednej strany USA na druhú. Z Kalifornie do New Yorku prešlo toto elekrické vozidlo viac ako 4600 km za rekordný čas 50 hodín, 16 minút a 32 sekúnd.

Tesla Model 3 bol vybavený Aero diskami na kolesách a jednalo sa o verziu Long Range. Long Range je verzia dodávaná s 75 kWh batériou a Modelu 3 poskytuje dojazd 500 km na jedno nabitie.

Viac ako 4600 km dlhú cestu si v Modeli 3 prešli automobilový žurnalista Alex Roy a jeden z prvých vlastníkov Tesla Modelu 3, Daniel Zorrilla. Dvojica začala svoju cestu 28. decembra 2017. Ich cesta začala v Los Angeles z pred hotela Portofino Inn v časti Redondo Beach a skončila sa v parkovacej garáži Red Ball Garage na Manhattane neďaleko Empire State Building v New Yorku.

Keď vezmeme v úvahu, že títo dvaja cestovatelia uskutočnili svoju cestu uprostred tvrdej zimy v USA, tento výlet bol nie len pokus o rekord, ale tak isto bol skúškou Modelu 3 a jeho spoľahlivosti a schopnosti prežiť naozaj tvrdú zimu. Napriek tejto zime Roy a Daniel neminuli na túto 4602 km dlhú cestu viac ako 84 EUR, to je cca 1,80 EUR na každých 100 km. Nie zlá spotreba čo poviete?

Tesla Model 3 vytvoril nový rekord pre elektromobily, 4602 km za 84 EUR

Vozidlo sa držalo viac ako chválihodne počas celej cesty. Aj keď Roy na Twittery svojím nasledovateľom napísal, že extrémna zima “negatívne ovplyvňuje” Model 3, bohužiaľ nešpecifikoval prečo. No tak isto dodal, že zase extrémne teplo vozidlo naopak ovplyvňuje pozitívne. Viac detailov bohužiaľ nepoznáme, no kedže sa jedná o žurnalistu môžeme sa určite tešiť na detailný opis ich cesty aj so všetkými parametrami a detailmi už čoskoro.

Posledná takáto jazda elektromobilom, konkrétne Modelom 3, bola zaznamenaná minulý rok v októbri. Cestu absolvoval záhadný, oranžovo zahalený Model 3, ktorý bol zachytený ako prechádza naprieč celou krajinou. Neoficiálny pokus, bol v tom čase opísaný portálom Teslarati, a prakticky všetko od samotnej jazdy, cez vozidlo, vlastníka až po špecifikácie Modelu 3 boli neznáme. Jediné čo bolo vtedy prezradené bolo, že vozidlo ukončilo jazdu po 51 hodinách 17 minútach.

Tesla Model 3 vytvoril nový rekord pre elektromobily, 4602 km za 84 EUR

Pred tým než záhadný oranžový Model 3 ukončil túto jazdu minulý október, držal rekord za jazdu naprieč USA v elektromobile Jordan Hard a Bradly D’Souza. Tí dokončili tento výlet za 51 hodín a 47 minút v Modeli S 85D. Na rozdiel od jazdy oranžového Modelu 3 bola táto jazda Modelu S do detailu zdokumentovaná. Jazda musela byť zdokumentovaná do posledného detailu, kedže sa jednalo o charitatívnu akciu, ktorej cieľom bolo zvýšiť povedomie o probléme obchodovania s ľuďmi.

Dôležité je podotknúť, že Model 3 verzie Long Range prelomil tento rekord naprieč USA už 2 krát za sebou, a teda bez problémov porazil svojho staršieho a drahšieho súrodenca, Model S. Je taktiež zaujímavé a určite hodné spomenutia, že vozidlá Tesla Model 3, pri oboch pokusoch v októbri a decembri, boli vybavené Aero diskami, ktoré by podľa Tesly mali poskytnúť vozidlu o 10% väčší dojazd.

Zdroj: MercuryNews, TheDrive, TheVerge, TeslaRati

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here