Už niekoľko krát majitelia Tesly vďačili za svoj život práve tomuto vozidlu a jeho bezpečnostným prvkom. Čím viac sa na cestách objavujú vozidlá od Tesla Inc., tým viac neuveriteľných príbehov a prežitých havárií sa objavuje. Ako napríklad keď sa Model X zrazil s nákladiakom začiatkom tohto roka. No žiadna z týchto havárií a zrážok nebola tak neuveriteľná ako táto posledná.

Majiteľ elektromobilu Tesla Model S a jeho spolujazdec nielen, že túto haváriu prežili, no takmer nič sa im nestalo. Po tom čo vozidlo opustilo vozovku kotúľalo sa a padalo dolu kopcom takmer 150m a skončilo na lesnej cestičke pod vozovkou.

Šofér, ktorý si želal ostať v anonymite vysvetlil, že k havárií prišlo po tom, čo sa na ceste objavil jeleň a on sa mu snažil vyhnúť. Stalo sa to na ceste “Grizzly Peak Blvd” na ceste do “Oakland hills”.

Elon Musk Blog, Tesla Model S
Zdroj: Electrek

Šofér sa vyjadril:

“Keď som šoféroval, o niečo rýchlejšie ako by som mal, jeleň sa objavil v blížiacej sa zákrute v tom najhoršom momente. Inštinktívne, hlavne chybne, som stočil volant z cesty aby som predišiel kolízií. Keď sme vyleteli z vozovky, padali sme a kotúlali sa asi 40 alebo 60 metrov dole kopcom.”

Neskôr pri vyťahovaní auta späť na cestu zistili, že 40 až 60 metrov bolo v skutočnosti 150 metrov.

Najhorších pár sekúnd môjho života

Túto nehodu vodič Modelu S opísal ako “najhorších pár sekúnd môjho života”. Potom čo vozidlo zastavilo on aj spolujazdec zistili, že sa im vlastne nič nestalo. Utŕžili len zopár odrenín a ubolených svalov.

Elon Musk Blog, Tesla Model S
Zdroj: Electrek

Najviac nás prekvapilo, že kabína automobilu bola takmer nedotknutá, z vnútra vozidla to vyzeralo akoby sa nehoda ani nestala. Až po tom čo vyliezli z elektromobilu cez “strešné okno” zistili ako závažná havária to v skutočnosti bola a aké veľké je poškodenie samotného vozidla.

Ako sa už raz ukázalo, nárazové zóny vozidiel Tesla (vďaka chýbajúcemu motoru) vedia byť veľmi užitočné a účinné. Špeciálne v prípade čelných nárazov. Vodič povedal: “Auto držalo ako by bolo nezničiteľné. Som veľmi šťastný, že som nažive a zato všetko vďačím mojej Tesle.”.

Elon Musk Blog, Tesla Model S
Zdroj: Electrek

Strecha sa oddelila od vozidla počas pádu

Strecha hrala tak isto dôležitú rolu v celom páde. Kedže auto sa kotúlalo a nakoniec skončilo na streche, záťaž na ňu bola obrovská. Presklenná časť strechy “sunroof” sa odpojila od vozidla počas pádu na polke cesty dole kopcom, no nijakým spôsobom to neovplyvnilo pevnosť strechy ako takej. Je to v podstate očakávaný výsledok, kedže strechy Tesly nie len, že získali plné skóre pri všetkých nárazových testoch, ale dokonca zničili zariadenie, ktoré testy robí. Strechy Tesla vydržia preťaženie viac ako 4G.

Po tom čo vyliezli cez strechu z Modelu S, sa vodič a spolujazdec vyšplhali kopcom hore, ale kedže sa incident stal pred veľkonočným víkendom, museli nechať elektromobil ležať tam kde bol. Až v utorok sa k nemu mohli vrátiť s odťahovou službou a po 4h namáhavej práce a po tom čo odťahová služba musela použiť 160 metrov lana, sa im podarilo Tesla Model S dostať späť na cestu.

Majiteľ povedal, že plánuje okamžite zakúpiť novú Teslu a tak isto doporučil, aby boli ľudia opatrnejší na horských cestách, špeciálne v noci.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here