Firma Tesla na akciových trhoch TAKMER prekonala aktuálnu hodnotu americkej automobilky GM (General Motors). Nespochybniteľne sa jedná o úžasnú správu. Tesla, firma špecializujúca sa čisto na vývoj a výrobu elektromobilov, sa porovnáva s desaťročiami overenou firmou. S firmou, ktorá svoju silu pred mnohými rokmi postavila na spaľovacích motoroch a stále na nich stojí.

Pre tých čo sledujú vývoj na trhu je táto správa ohromujúca, no nie neočakávaná. Akcie Tesly v poslednej dobe rástli neuveriteľne rýchlo a momentálne (v okamihu vzniku tohto článku) sa pohybuje cena jednej akcie na 301,74 USD. V utorok ráno medzinárodná informačná agentúra Reuters informovala, že hodnota Kalifornskej firmy Tesla sa momentálne pohybuje okolo 49.1 miliárd dolárov.  Nachádza sa teda na druhom mieste a len kúsok za firmou GM, ktorej momentálna hodnota je 51.1 miliardy USD. Tieto správy prišli po tom, čo Tesla ohlásila prekonanie očakávanej kvóty výroby ich Modelov S a X. Tieto údaje sú s blížiacim sa dátumom oficiálneho vydania Modelu 3 vynikajúcou správou. Tesla si týmto získava nie len väčší obdiv svojich fanúšikov, ale hlavne dôveru svojich investorov.

Toto je už druhý krát za tento týždeň, čo Tesla vyzvala jedného zo svojich rivalov na súboj. Prvý “súboj” sa odohral v pondelok. Tesla sa totiž stala druhou najhodnotnejšou automobilkou v USA a predbehla Ford. Elon Musk nelenil a vydal tweet, v ktorom si trošku do svojho rivala, Ford,  zarýpal:

Kupujte akcie Tesla Inc.
Všetko sú to nepochybne skvelé správy. A ak doma náhodou po večeroch sedíte na matraci plnom úspor, tak nečakajte ani sekundu a vo veľkom nakupujte akcie Tesla Inc. Máte na to pár dôvodov. Jednak Gigafactory 1 funguje skutočne skvele a naďalej rastie. Na druhej strane Model 3 sa blíži, a zatiaľ sa zdá, že bude doručený na čas (i keď všetci vieme, že krkolomné termíny sú slabšou stránkou Elona Muska) a taktiež bude ponúkať porovnateľný dojazd ako Model S, cca 500 kilometrov. Z toho vyplýva, že akcie Tesly nemôžu ísť nikam inam, iba hore!

Tesla doručila v prvom qvartáli roku 2017 o takmer 70% viac elektromobilov ako v prvom štvrťroku predošlého roku. V číslach to vyzerá nasledovne: v prvom štvrťroku roku 2017 Tesla doručila viac ako 25 000 automobilov (Model S – 13 450 kusov a Model X – 11 550 kusov). A tu sme už opäť pri Elonovom megalomanstve, v roku 2018 chce totižto Tesla predať 500 000 automobilov – teda určite viac ako 100 000 štvrťročne – obdivuhodný plán. Rovnako Tesla očakáva, že polovica z áut predaných v roku 2018 budú práve predaje ich najnovšieho elektromobilu Model 3.

Doručovacie centrá Tesla.
A aby toho nebolo málo, Tesla plánuje investovať aj do nových doručovacích centier. Jedno z nich už Tesla otvorila v mestečku Culver City. Ide o prenajatú budovu, ktorú vlastní firma 3LABS. Budova má takmer 3000 metrov štvorcových a podobá sa na ich dizajnové štúdio v mestečku Hawthorn, kde firma väčšinou usporadúva svoje akcie. Týmito doručovacími centrami chce Elon Musk znížiť nátlak na Tesla obchody, ktoré nastávajú pri doručovaní automobilov. V každom takomto centre bude možné voľné automobily aj okamžite kúpiť a venovať sa vám bude vyškolený personál, ktorý namiesto čítania manuálu s vami strávi čas vo vašom elektromobile. Všetko vám nie len vysvetlí, ale aj predvedie a naučí.

Zdroj: Electrek

Tesla prichádza ešte s jednou vychytávkou, ktorá má pomôcť zákazníkovi pripraviť sa na svoju prvú jazdu. Plánujú totiž vytvoriť inštruktážny materiál, ktorý bude odoslaný zákazníkovi pred tým než si po svoj elektromobil príde, aby vedel čo ho v takomto centre bude čakať. Tesla sa evidentne inšpirovala firmou, ktorá takýto spôsob predaja vytvorila a funguje to neuveriteľne dobre už dlho, Apple. Apple so svojimi Apple Stormi a ich “géniami” si pochvaľujú milióny zákazníkov po celom svete. Takýchto centier by chcel Elon Musk a jeho firma postaviť do budúcnosti veľa a mali by sa stať “Apple Stormi” firmy Tesla. Možno sa Elon Musk inšpiruje nielen spôsobom ale aj názvom.

Tak čo tešíte sa na „TESLA STORE“ ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here