Silicon Valley od dnes vlastní najcennejšiu automobilku v Spojených štátoch. Je tomu len pár dní čo sme písali o boji medzi General Motors, ktorý si držal na priečke prvenstvo a Teslou, ktorá mu dýchala na chrbát.

Dnes Tesla odsunula z prvej pozície General Motors, čo je známka toho, že investori uverili vízií výkonného riaditeľa Tesla Inc., Elona Muska, že elektromobily sú budúcnosť našich ciest. Tesla sa dnes, 10. apríla, vyšplhala na finančných trhoch o 3,7%, čo jej posilnilo trhovú kapitalizáciu na 51 miliárd amerických dolárov. „Tesla vzbudzuje optimizmus, slobodu, vzdor a celý rad ďalších emócií, ktoré podľa nášho názoru, ostatné spoločnosti nemôžu replikovať,“ povedal Alexander Potter, analytik Piper Jaffray Cos.. Tesla minulý rok predala 80 tisíc vozidiel a General Motors 10 miliónov. A i keď plány Elona Muska na nasledujúce dva roky sú vyrábať pol milióna elektromobilov ročne a postupne stále viac a viac, je naozaj namieste tvrdiť, že investori Tesla Inc. skutočne veria.

Tesla má za sebou rekordný začiatok tohto roku. V prvých mesiacoch sa jej podarilo predať 26 tisíc eletromobilov. Jej budúcnosť sa javí skutočne ružovo. Tesla Inc. tento rok začína s výrobou Modelu 3, ktorý bude cenovo dostupnejší než Model S a X. Jeho cena bude začínať na 35 tisícoch amerických dolárov. Modely, ktoré Tesla predáva doteraz sú dvojnásobne drahšie.

Alexander Potter vo svojej správe dnes tiež podotkol, že i v prípade, že by spustenie predaja elektromobilu Tesla Model 3 nevyšlo podľa plánov, zákazníci a čo je najdôležitejšie, akcionári, nestratia vieru. Lebo všetci predsa veríme v zelenšiu budúcnosť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here