Tesla vydala prekvapivú softvérovú aktualizáciu pre svojich zákazníkov s elektromobilmi Tesla Model S a Model X verzie 60 a 60 D, ako pomoc pre svojich zákazníkov v oblastiach zatiahnutých hurikánom Irma. Tesla vydala automatický softvérový update, ktorý umožnil zákazníkom zvýšiť dojazd o viac ako 60km. Tento update odomkol softvérovo limitovanú kapacitu batérie týchto modelov, ktorých naozajstná kapacita batérie je 75 kWh no bola softvérovo limitovaná na 60 kWh.

Skutok s dobrým úmyslom a úprimnosťou

Táto aktualizácia je považovaná za dobročinný skutok firmy Tesla aby pomohla svojím zákazníkom utiecť pred hurikánom Irma, ktorý posledných pár dní terorizoval obyvateľov karibských ostrovov a amerického štátu Florida. Hurikán Irma bol podľa všetkých informácii tým najsilnejším hurikánom aký bol kedy zaznamenaný v Atlantickom oceáne.

Prvá zmienka o tejto aktualizácii sa objavila na portáli Reddit kde majiteľ elektromobilu Tesla Model S 60 o tejto aktualizácii napísal. Redditor, ktorý žije v jednej z viacerých častí Floridy, ktoré stáli hurikánu Irma v ceste, napísal ako reakciu na zvýšenie jeho dojazdu o viac ako 60km nasledujúce:

“Som z južnej Floridy a vlastním Tesla Model S 60. Pravé som sa pozrel na moju aplikáciu Tesla a pozrite sa čo som v nej našiel. Nikdy som nemal dojazd vyšší ako 346 km. Spravila toto Tesla aby pomohla s evakuáciou?”

Tesla pomohola svojím zákazníkom softvérovým updatom v oblastiach zasiahnutých hurikánom Irma

Na obrázkoch vyššie môžete vidieť, že dojazd, vyššie spomínaného redditora sa z 346 km (215 míľ) zvýšil na cca 390 km (242 míľ). V správe od Tesly, ktorú môžete tak isto vidieť vyššie sa písalo:

“V Tesle dúfame, že kým sa pripravujete na hurikán, ktorý sa blíži k Floride, si ty a tvoji blízky v bezpečí. Kvôli tejto výnimočnej situácií, aby sme ti pomohli s evakuáciou a dostal si sa do bezpečia, sme dočasne tvoje vozidlo upravili pre väčší dojazd a to do 16. septembra. Na displeji počas tohto obdobia uvidíš namiesto 60 znak 75. Dúfame, že ti to pomôže dostať sa tam kam potrebuješ.”

Tesla pomohola svojím zákazníkom softvérovým updatom v oblastiach zasiahnutých hurikánom Irma

Správu potvrdila aj samotná Tesla

Veľmi podobné správy sa začali neskôr objavovať viac a viac na stránkach ako Tesla Motors Club, Electrek či TeslaRati. Na stránke Tesla Motors Club bola táto správa neskôr oficiálne potvrdená. Tesla začala rozposielať tento softvérový update všetkým majiteľom verzií 60 a 60D žijúcich na Floride, špecificky v častiach Floridy, ktoré mali byť alebo boli zasiahnuté hurikánom Irma.

Tesla Owners Club, portál pre vlastníkov a nadšencov elektromobilov od Tesly tak isto potvrdil, že update bude stiahnutý z elektromobilov 16. septembra. Po tom čo nebezpečenstvo hurikánu pominie.

TeslaRati, jeden z blogových portálov venujúci sa elektromobilite, tak isto napísal firme Tesla Inc. aby potvrdil túto informáciu. Tesla obratom odpovedala a informovala ich o pravdivosti týchto správ.

Majiteľom elektromobilov od Tesly pomohla Tesla a majiteľom automobilov so spaľovacím motorom zase pomohli majitelia Tesiel a iných elektromobilov. Zo strachu pred hurikánom mnoho ľudí panikárilo a začalo sa pripravovať na to najhoršie, čerpacie stanice po celej Floride boli preplnené. Na takmer každej čerpacej stanici sa stálo v radoch a mnoho vodičov ostalo bez paliva, keďže dopyt rapídne prevýšil zásoby paliva. A tak aspoň malinkým percentom majitelia elektromobilov trošku odľahčili infraštruktúru čerpacích staníc s fosílnymi palivami.

Zdroj: Reddit, Tesla, TeslaRati

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here