Kalifornská automobilka Tesla Inc. včera uverejnila svoje výrobné výsledky za posledný štvrťrok. Neprekvapivo potvrdila to čo všetci odhadovali, rekordnú výrobu, s 34 494 vyrobenými elektromobilmi. Z toho takmer 10 000 elektromobilov tvoril Model 3.

Firma potvrdila, že počas prvých troch mesiacov roku 2018, vyrobila presne 24 728 elektromobilov Model S a Model X a presne 9 766 Modelov 3.

Čo sa týka rýchlosti výroby Modelu 3 a jeho týždennej produkcie, Tesla je ešte veľmi ďaleko od svojich plánovaných 5000 kusov týždenne. No pomaly sa k tomuto číslu dostáva. V tomto momente je Tesla schopná vyrobiť 2020 elektromobilov Model 3 týždenne. Tesla mala pôvodne v pláne dosiahnuť v tomto momente výroby 2500 kusov týždenne.

Tesla uverejnila samozrejme aj čísla doručení za posledného štvrťroku. Dokopy doručila svojim zákazníkom 29 980 vozidiel.

  • Model S – 11 730 doručených kusov
  • Model X – 10 070 doručených kusov
  • Model 3 –   8 180 doručených kusov

Elon Musk poslal svojim zamestnancom email, kde tieto čísla a fakty zhrnul, no tak isto spomenul zopár iných záležitostí. Napríklad, že rýchlosť výroby Modelu 3 sa za posledného štvrťroku zdvojnásobila. Rovnako spomenul, že za posledných 7 dní Tesla vyrobila 2020 Modelov 3 a že za najbližších 7 dní plánujú vyrobiť 2000 Modelov S a X plus 2000 Modelov 3.

Elon tak isto chválil zamestnancov za skvelú prácu a hovoril o miere spokojnosti ich zákazníkov s Modelom 3. V tomto momente je kvalita elekromobilov Model 3, ktoré schádzajú z výrobnej linky na najvyššej kvalite akú kedy dosiahli pri iných elektromobiloch. Miera spokojnosti je v tomto momente 93%, čo je najväčšia miera spokojnosti akú kedy Tesla pri hocijakom zo svojich produktov dosiahla.

Tesla potvrdila rekordnú výrobu 34 494 elektromobilov v prvom štvrťroku 2018
Zdroj: LearnBonds

V podstate sme sa nedozvedeli nič neočakávané. Vďaka všetkým analýzam, ktoré o Tesle vychádzali za posledný mesiac sa tieto čísla očakávali. Tesla sa stále snaží dosiahnuť ich vysnívanej výroby 5000 kusov týždenne a to by chcela dosiahnuť do konca 2 štvrťroka 2018.

Počet doručených Modelov 3 je veľmi blízko počtu vyrobených Modelov 3, takže produkcia aj doručenia sa pohybujú v peknom tandeme. Počet vyrobených a doručených Modelov S a X je o niečo vyššie ako sme predpokladali, nikto neveril tomu, že Tesla sa vôbec priblíži k číslam z posledného štvrťroku 2017.

A teda aby sme to zhrnuli. Tesla by si v tomto momente nemohla želať lepšie výsledky, okrem nesplnenej rýchlosti výroby, ktorú očakávali už teraz vo výške 2500 kusov za týždeň, dosiahla Tesla výborných výsledkov za prvý štvrťrok 2018. A práve toto by mohlo upevniť pozíciu Tesly na finančných trhoch a obnoviť dôveru investorov, pokiaľ naozaj nejakú stratili.

Dúfame, že sa im bude viac a viac dariť a budú doručovať čo raz viac a vyrábať čo raz rýchlejšie, bez toho aby obetovali kvalitu svojho úžasného produktu.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here